Ботев (Нови пазар) загуби у дома от Хитрино

Ботев (Нови пазар) загуби у дома мача срещу Хитрино за купата на аматьорите. Срещата се игра на градския стадион в Нови пазар и беше наблюдавана от малобройна публика – голяма част от които привърженици на гостуващия тим. Новопазарчани излязоха за мача с юношеския си състав, докато гостите от Хитрино си бяха с традиционния състав, състезаващ се в Североизточната Трета лига.

Те диктуваха играта още от началото на мача и в края на първата част водеха с изразителното 0:4 с головете на Мартин Венков в 35-ата минута, Христо Александров в 40-ата, Ивелин Василев в 43-ата и 45-ата.

През втората част гостите от Хитрино се настаниха трайно в половината на домакините. Действията на терена бяха пред вратата на Ботев (Нови пазар) и съвсем нормално паднаха нови 4 гола. Берил Хюсеин в 65 мин. надбяга защитата на домакините и заби топката в мрежата им – 0:5. Десетина минути след това отново Берил Хюсеин използва неразбирателство в защитата на домакините и покачи на 0:6.

В 80 мин. Мартин Венков надбяга защитата на Ботев (Нови пазар) за 0:7, крайното 0:8 оформи Ивелин Василев в 86 мин. с плътен удар от рамките на наказателното поле. Срещата ще се запомни с много коректната игра на двата тима, с много точното, компетентно и безпристрастно съдийство на топ рефера от Шумен Мартин Димитров.

На 9.09.2018 г. (неделя) от 17,00 часа на градския стадион "Панайот Волов" е срещата на Волов (Шумен) и Хитрино за определяне на първенеца на Шуменска област. Победителят от мача ще продължи в следващи срещи за купата на аматьорите с първенците на областите Варна, Добрич, Силистра, Русе, Разград и Търговище.