Лош старт за националите по плажен футбол на промофинала на ЕВРОлигата

С много неприятна загуба стартираха националите на България по плажен футбол в Промофинала от Дивизия "Б" на ЕВРОлигата. Възпитаниците на Симеон Христов паднаха с 1:6 от Румъния в първия си мач от група 2 на надпреварата, която се провежда в италианския град Алгеро на остров Сардиния.

Северните ни съседи поведоха с не един, а с цели два гола "от съблекалнята". В 34-ата секунда Рави стреля мощно от центъра и порази мрежата на Добромир Господинов, а половин минута по-късно Боата удвои от дузпа. До края на първата третина българите установиха надмощие, но опитите им да намалят разликата се оказаха без резултат. Вратарят Господинов бе на два пъти близо до попадение с удари от своето поле, а пропуски направи и Филип Филипов.

В началните секунди на вторите 12 минути капитанът на българите - вратарят Костадин Иванов, стреля опасно на сантиметри от противниковата врата, а малко по-късно последва и добър удар на Мартин Великов, който също нямаше късмет. В 3-ата минута на тази част румънците стигнаха до трети гол, отново дело на Боата. Това успокои северните ни съседи и скова допълнително нашите момчета. Все пак Филип Филипов бе близо до намаляване на резултата, отправяйки опасен удар, който бе избит в корнер. Плажните ни "лъвове" бяха "поляти" отново със студен душ в 19-ата минута, когато Захария нахлу по десния фланг и шутира от малък ъгъл, за да направи 4:0.

До края на втората част двата отбора си размениха по една греда чрез Мачи и Филипов, който не успя да порази мрежата и при добавката си. В началото на заключителната третина съдиите ядосаха щаба на България, след като подминаха явна игра с ръка в наказателното поле на румънците. Всъщност, реферите и по-рано си затвориха очите при 2-3 чисти нарушения срещу тима ни. Това още повече обезвери възпитаниците на Симеон Христов, които трудно стигаха до голови ситуации, а за сметка на това допуснаха гол от центъра на Захария в 29-ата минута за 0:5.

В следващите минути двата отбора отново удариха по една греда - чрез Рави и Цено Лозанов. Отборът на България все пак стигна до почетно попадение 10 секунди преди края, когато Лозанов завърши по отличен начин много добро двойно подаване с Филип Филипов.

За съжаление, при последвалото изпълнение на център Мачи отново порази българската врата, оформяйки крайното 6:1. Това е трета загуба за "трикольорите" ни от Румъния в рамките на 20 дни след пораженията с 3:5 и 4:5 в две контроли край Констанца. По-късно днес е другият мач от нашата група, който противопоставя Норвегия и Англия. В петък от 10 часа България се изправя срещу Норвегия, а в събота в 12,30 играем с Англия.