Ето какво се случва, когато аматьори се изправят срещу национален отбор (видео)

Едва ли са много хората, които биха обърнали внимание на контролата между Словакия и Дания, но скандалите между датската федерация и националите доведоха до бойкот от страна на футболистите, в резултат на което тази вечер “червения динамит” излезе в, меко казано, експериментален състав.

Датчаните бяха водени от европейския шампион от 1992 година Йон Йенсен, а в стартовите 11 имаше полупрофесионалисти, пълни аматьори и петима състезатели по футзал. Един от титулярите е полицай, друг - търговски представител, трети играе в шеста дивизия… И въпреки това, тази странна селекция загуби само с 0:3.

Естествено, словаците си правеха каквото поискат по терена, но бяха достатъчно великодушни, за да не унижават скромния си съперник. Адам Немец откри резултата в 11-ата минута с глава, Алберт Руснак направи 2:0 отблизо в 37-ата, а през второто полувреме Адам Фогт си отбеляза комичен автогол.

Между попаденията Марек Хамшик и компания сътвориха една дузина невероятни пропуски. Именно звездата на Наполи се озова най-много пъти сам срещу датския вратар, но така и не го преодоля. Гостите опитаха няколко атаки и не бяха далеч от почетен гол.

Титулярният селекционер на датчаните Оге Харейде не беше начело на тима в този мач, тъй като не е отговорен за селекцията на футболистите. До всичко това се стигна, след като Датската футболна федерация не постигна споразумение с титулярните национали относно индивидуалните рекламни договори.

Словаците не бяха никак щастливи от така създалата се ситуация. Домакините се ядосаха, че ще срещнат на практика аматьорски отбор в контролата и билетите за мача бяха намалени от 26 евро на 1 евро.

СЛОВАКИЯ - ДАНИЯ 3:0 (2:0)