Нефтохимик разгроми Черноморец при старшата възраст, “акулите” биха при младшата и децата

Категорична победа и две загуби е равносметката за академията на Нефтохимик от днешния ден, в който се изиграха три финални мача от областния етап на турнира Купа БФС.

При юношите старша възраст (родени през 2001 г.) „шейховете“ се наложиха категорично като гости над градския съперник с 5:2. Първата част завърши при резултат 1:1. Домакините поведоха в 20-ата минута, но само след 10 минути игра Нефтохимик изравни, чрез Георги Копарански. След почивката момчетата на Милен Христов повишиха мотивацията си и покачиха резултата само след 5 минути. За 2:1 се разписа Павел Русев с гол от воле. След 10 минути отново той отбеляза за 3:1, след като излезе сам срещу вратаря. Последваха няколко пропуснати положения за Нефтохимик, а домакините успяха да вкарат още едно попадение, след като получиха право да изпълнят дузпа. Пет минути преди края на двубоя, единадесетметров удар бе отсъден и в полза на „шейховете“. От бялата точка за 4:2 се разписа Павел Русев, оформяйки и хеттрик. Победното попадение бе дело на Дамян Димитров. При контраатака той оформи крайното 5:2.Децата, родени през 2005 г. на Нефтохимик, въпреки че създадоха повече положения, допуснаха поражение от Черноморец. На стадион Българово те отстъпиха след дузпи. Резултатът в редовното време беше 1:1 и той се реши още през първата част. Възпитаниците на Тодор Койчев поведоха в началото на двубоя, след което пропуснаха да реализират чисто положение, уцелвайки греда. Те пропуснаха да се възползват и от дузпа. Черноморец пък изравни при единствената си опасна ситуация пред вратата на Нефтохимик. При дузпите гостите взеха психологическото предимство и се поздравиха с победа.Срещата между отборите за юноши младша възраст (родени през 2003 г.) на градските съперници, която също се изигра на стадион Българово, премина под диктовката на Черноморец и логично „сините“ победиха с 5:1.