Световният шампион Полша срази Белгия

Световният шампион Полша, който е съперник на България в предварителна Група D за предстоящото след броени дни световно първенство в България и Италия, записа нов успех в проверките си от подготовката за надпреварата.

"Дружина полска", водена от белгиеца Витал Хайнен се наложи над Белгия с

3:1 (25:23, 25:16, 20:25, 25:22).
Тази вечер ще бъде изигран втория двубой помежду им.

Поляците владееха положението през първите два гейма и закономерно поведоха в резултата. В третата част ролите се размениха и "драконите" намалиха пасива си на 1:2 гейма.

Това мобилизира волейболистите на Витал Хайнен, които поеха отново инициативата и затвориха срещата след 25:22 и крайното 3:1.

"Дружина полска" стартира Мондиала на 12 септември срещу Куба във Варна в мач от група D. Двубоят с българските "лъвове" е на 18 септември. Останалите опоненти са Финландия, Иран и Пуерто Рико.

Белгийците са в група А, заедно с Италия, Аржентина, Япония, Словения и Доминиканската република.