Шарапова изхвърча от US Open

Бившата №1 в света Мария Шарапова приключи участието си на последния за годината турнир от Големия шлем US Open. Рускинята отпадна на 1/8-финала след загуба с 4:6, 3:6 от Карла Суарес Наваро в мач продължил 1 час и 33 минути.

Шарапова така и не успя да влезе в двубоя, който премина почти изцяло под диктовката на Наваро. Още от самото начало испанката държеше инициативата и набързо поведе с 4:1 след като на два пъти проби подаването на Маша. Рускинята показа характер, като успя да намали изоставането си само на един гейм след нова размяна на пробиви, но накрая Наваро все пак затвори сета с 6:4 в своя полза.

Вторият сет започна по-равностойно до 2:2. След това отново Наваро взе нещата в свои ръце и даде само един гейм на съперничката си до края на двубоя, който приключи с 6:3 в полза на испанката, която се класира на 1/4-финал, където и предстои сблъсък с американката Мадисън Кийс.

Тази нощ се изиграха и още два мача от 1/8-финалите. В първия Наоми Осака победи с 6:3, 2:6, 6:4 Арина Сабаленка. Втората среща също приключи в три сета, като Лесия Цуренка надви с 6:7(3), 7:5, 6:2 Маркета Вондрусова.