Франция

Марсилия излъга Монако в последната минута след страхотен мач на “Луи II“ (видео)

03 септември 2018 | 00:26 - Обновена
Отборите на Монако и Олимпик Марсилия направиха страхотен сблъсък на “Луи II“ в дербито помежду си от 5-ия кръг в Лига 1. В мача паднаха общо пет гола и той бе изпълнен с обрати и интересни моменти. Гостите ликуваха в края, като си тръгнаха с трите точки след успех с 3:2, дошъл в последната минута на двубоя.

Марсилия стоеше по-добре през първата част, като Костас Митроглу пропусна няколко положения за откриване на резултата. Все пак в 45-ата минута той се реваншира и засече с глава центриране на Димитри Пайе за 0:1.

Монако обаче излезе мобилизиран в началото на втората част и стигна до бърз обрат. В 48-ата минута Адил Рами сбърка при изнасянето на топката и буквално я подари на Радамел Фалкао, който изскочи на стрелкова позиция. Ударът на колумбиеца бе спасен от вратаря, но Юри Тилеманс бе достатъчно съобразителен да притича и да довкара за 1:1.

В 53-ата минута Бенямин Хенрихс центрира остро в пеналта, там отново рами не се намеси добре и позволи на Фалкао отблизо да вкара за 2:1.

Марсилия обаче не се предаде и в 74-ата имнута Флориан Товен попаде към Хироки Сакаи на десния фланг, японецът напредна и центрира обратно към товен, който засече топката във вратата за 2:2.

Истинската драма настъпи в самия край на двубоя. Тогава Товен центрира от корнер и Валер Жермен с глава прати топката във вратата след не особено добрата намеса на вратаря Диего Беналио. Любопитното е, че Жермен е юноша на монегаските.

Така Марсилия вече има 7 точки и се намира на 5-ото място в таблицата. Монако пък е 13-и с 4 спечелени точки.

Костас Митроглугол Костас Митроглу  83'
81' Никола Бенезет  Никола Бенезетизлиза
Людовик Блас  Людовик Бласвлиза
Флориан Товенгол Флориан Товен  80'
Димитри Пайегол Димитри Пайе  73'
67' Етиен Дидо  Етиен Дидоизлиза
Маркус Коко  Маркус Коковлиза
Флориан Товенгол Флориан Товен  57'
54' Феликс Ебоа  Феликс Ебоажълт картон