Лацио записа първа победа в Серия "А" (видео)

Отборът на Лацио постигна първа победа в Серия "А" за сезон 2018/19, побеждавайки с 1:0 новака в елита Фрозиноне. Единственото попадение в срещата падна през второто полувреме. В 49-ата минута Луис Алберто бе най-съобразителен пред наказателното поле на гостите и успя да накаже грешка в защитата на Фрозиноне със силен изстрел от пеналтерията. "Орлите" изпуснаха и няколко чисти положения за гол, открили се пред Чиро Имобиле и Франческо Ачерби.
Отборът на Лацио започна ударно срещата и успя да реализира гол в 3-ата минута на срещата чрез Сергей Милинкович-Савич, който впоследствие бе отменен заради засада. И в следващите минути “орлите” продължиха да натискат своя опонент, но действията им в последните 20 метра бяха доста незадоволителни. В 17-ата минута Марко Пароло разтресе страничния стълб. Италианският полузащитник засече с глава добро центриране от Сенад Лулич, но ударът му се отби в гредата.
В 33-ата минута Чиро Имобиле не успя да насочи топката в опразнената врата след пас на Сенад Лулич. Италианският нападател получи блестящо подаване от капитана на “орлите”, но изстрелът му с левия крак от близо два метра не намери очертанията на вратата. В 42-ата минута изстрел на Милинкович-Савич премина покрай страничния стълб. Лацио поведе още в началото на второто полувреме с гол на Луис Алберто в 49-ата минута.
Полузащитникът се възползва от неразчетена намеса на защитник на Фрозиноне и със силен удар след отбита топка не остави шансове за намеса на Марко Спортиело. В 60-ата минута Милинкович-Савич отправи истински снаряд към вратата на Спортиело, но стражът успя да боксира. В 65-ата минута Ачерби не успя да насочи топката в опразнената врата, след като засече отклонена топка от Марко Пароло. До края на срещата Лацио бе по-активният отбор на терена и завоюва първа победа през кампанията след двете загуби от Наполи (1:2) и Ювентус (2:0).

ЛАЦИО - ФРОЗИНОНЕ 1:0
1:0 Алберто (49')