Сасуоло излезе на 2-ата позиция след голова фиеста с Дженоа

Сасуло продължи с отличното си представяне от началото на сезона в Серия “А”. Тази вечер “зелено-черните” записаха нов сериозен успех на сметката си, побеждавайки с 5:3 Дженоа на “Мапеи” и злязоха на 2-ото място във временното класиране. Двата тима сътвориха истинско голово шоу, като за домакините се разписаха Кевин-Принс Боатенг в 34-ата, Пол Лирола в 38-ата, Кума ел Бабакар в 41-ата, автогол на Николас Споли в 45-ата и попадение Джан Марко Ферари в 62-ата минута. За гостите пък точни бяха Кшищоф Пятек в 27-ата и 83-ата минута и Горан Пандев в 70-ата минута.

Дженоа откри резултата в 27-ата минута, когато Крищоф Пятек се възползва от грешка в отбраната на съпернника, отне топката в наказателното поле и отбеляза за 0:1.

Това като че ли разгневи домакините, които до края на полувремето нанизаха четири гола във вратата на “Грифоните”. Първо в 34-ата минута Кума ел Бабакар с пета изведе Кевин-Принс Боатенг, който напредна и хладнокръвно реализира за 1:1. В 38-ата минута Бабакар отправи далечен изстрел, който бе отразен от вратаря, но Пол Лирола отблизо довкара за 2:1.

В 41-ата минута дойде един от най-карсивите моменти в мача. боатенг стреля със задна ножица, но за негово нещастие  Федерико Маркети спаси. Там обаче най-съобразителен бе Бабакар, за да вкара за 3:1.

В добавеното време на първата част Бабакар бе изведен зад защитата, и стреля към вратата, Николас Споли можеше да изчисти на голлинията, но действа доста неумело и в крайна сметка кълбото се озова зад гърба му за 4:1.

Головото шоу продължи и през втората част и в 62-ата минута Джан Марко Ферари заби пето попадение във вратата на гостите с глава след центриране от корнер.

В 70-ата минута Горан Пандев върна един гол за Дженоа. Македонецът се възползва от глупава грешка на Маурисио Лемос, който буквално му сервира топката на тепсия в наказателното поле и той със силен шут под гредата не остави шансове на вратаря.

Отново Пятек пък оформи крайното 5:3. Той бе изпуснат от защитата във вратарското поле и отблизо нямаше как да сгреши.

Така Сасуоло записа нов успех на сметката си и излезе на 2-ата позиция във временното класиране с актив от 7 точки. Дженоа пък падна на 14-ото място в таблицата със само 3 спечелени точки до момента.