Италия

Сасуоло излезе на 2-ата позиция след голова фиеста с Дженоа

02 септември 2018 | 23:23 - Обновена
Сасуло продължи с отличното си представяне от началото на сезона в Серия “А”. Тази вечер “зелено-черните” записаха нов сериозен успех на сметката си, побеждавайки с 5:3 Дженоа на “Мапеи” и злязоха на 2-ото място във временното класиране. Двата тима сътвориха истинско голово шоу, като за домакините се разписаха Кевин-Принс Боатенг в 34-ата, Пол Лирола в 38-ата, Кума ел Бабакар в 41-ата, автогол на Николас Споли в 45-ата и попадение Джан Марко Ферари в 62-ата минута. За гостите пък точни бяха Кшищоф Пятек в 27-ата и 83-ата минута и Горан Пандев в 70-ата минута.

Дженоа откри резултата в 27-ата минута, когато Крищоф Пятек се възползва от грешка в отбраната на съпернника, отне топката в наказателното поле и отбеляза за 0:1.

Това като че ли разгневи домакините, които до края на полувремето нанизаха четири гола във вратата на “Грифоните”. Първо в 34-ата минута Кума ел Бабакар с пета изведе Кевин-Принс Боатенг, който напредна и хладнокръвно реализира за 1:1. В 38-ата минута Бабакар отправи далечен изстрел, който бе отразен от вратаря, но Пол Лирола отблизо довкара за 2:1.

В 41-ата минута дойде един от най-карсивите моменти в мача. боатенг стреля със задна ножица, но за негово нещастие  Федерико Маркети спаси. Там обаче най-съобразителен бе Бабакар, за да вкара за 3:1.

В добавеното време на първата част Бабакар бе изведен зад защитата, и стреля към вратата, Николас Споли можеше да изчисти на голлинията, но действа доста неумело и в крайна сметка кълбото се озова зад гърба му за 4:1.

Головото шоу продължи и през втората част и в 62-ата минута Джан Марко Ферари заби пето попадение във вратата на гостите с глава след центриране от корнер.

В 70-ата минута Горан Пандев върна един гол за Дженоа. Македонецът се възползва от глупава грешка на Маурисио Лемос, който буквално му сервира топката на тепсия в наказателното поле и той със силен шут под гредата не остави шансове на вратаря.

Отново Пятек пък оформи крайното 5:3. Той бе изпуснат от защитата във вратарското поле и отблизо нямаше как да сгреши.

Така Сасуоло записа нов успех на сметката си и излезе на 2-ата позиция във временното класиране с актив от 7 точки. Дженоа пък падна на 14-ото място в таблицата със само 3 спечелени точки до момента.

Алфред Дънканжълт картон Алфред Дънкан
83' Krzysztof Piatek  Krzysztof Piatekгол
Кума ел Бабакаризлиза Кума ел Бабакар  78'
Жереми Богавлиза Жереми Бога
70' Горан Пандев  Горан Пандевгол
67' Cristian Kouame  Cristian Kouameизлиза
Никола Дал Монте  Никола Дал Монтевлиза
Джан Марко Фераригол Джан Марко Ферари  62' Николас Споли  Николас Сполиизлиза
Даниел Беса  Даниел Бесавлиза
Доменико Берардиизлиза Доменико Берарди  57'
Мехди Бурабиявлиза Мехди Бурабия
52' Доменико Кришито  Доменико Кришитожълт картон
46' Дарко Лазович  Дарко Лазовичизлиза
Роджериожълт картон Роджерио  31'
29' Krzysztof Piatek  Krzysztof Piatekжълт картон
27' Krzysztof Piatek  Krzysztof Piatekгол