Почетино: Не може да играем така, ако искаме да сме претендент за титлата

Мениджърът на Тотнъм Маурисио Почетино засипа с критики своите играчи след загубата с 1:2 от Уотфорд. Според него, тимът му не може да играе по подобен начин, ако иска да бъде реален претендент за титлата.

“През първото полувреме бяхме твърде отпуснати и несериозни. Доминирахме, но не бяхме достатъчно агресивни. Когато искаш да  побеждаваш и да покажеш, че си реален претендент за титлата, не може да играеш футбол пет минути и да си кажеш, че ще търсиш победата през второто полувреме. Получихме два гола от статични положения. Ако искаш да си претендент и да се бориш за върха, не може да ти вкарват подобни попадения. Нужно е повече сила и борбеност, за да покажеш, че наистина искаш да победиш. Това не са само думи, това е реалността. Много е лесно да обясня какво се случи на терена през тези 95 минути”, смята Почетино.

“Когато губиш, трябва да се учиш и да се подобряваш. Аз обаеч съм разочарован, че не си взимаме поуки и когато побеждаваме в мачове, в които не сме го заслужили с играта си. През цялата седмица обяснявам на играчите, че не играем толкова добре, но явно те си мислят друго”, каза още аржентинецът.