Херта остави Шалке 04 капо и след втория кръг

За втори пореден уикенд тимът на Шалке 04 остана с празни ръце в Бундеслигата и ще посрещне паузата без точков актив. Този път “миньорите” загубиха вкъщи с 0:2 от Херта (Берлин) след два гола на Ондрей Дуда. От една страна домакините играха слабо, но пък нямаха и никакъв шанс, а от друга столичани се възползваха максимално от шансовете си и триумфираха с две попадения от едва три изстрела в очертанията на вратата.

Сблъсъкът можеше да тръгне по съвсем друг начин, но в 14-ата минута Даниел Калиджури пропусна дузпа за Шалке, шутирайки в аут. Наказателният удар беше даден за игра с ръка на взетия под наем от Ливърпул Марко Груич. Само минута по-късно Дуда изстреля кълбото в мрежата на Ралф Феерман за 0:1.

До почивката гостите имаха още една чиста възможност, но я пропуснаха.

Нервността в играта на участника в Шампионската лига водеше до много брак, а неуспешен дебют записа и закупеният преди дни от Байерн (Мюнхен) национал Себастиан Руди.

“Кралскосините” увеличиха натиска и в края дори централният защитник Налдо заигра като нападател. В последните секунди на редовните 90 минути вратарят на Херта Руне Йорщайн спаси два чисти гола.

Играеше се добавеното време, когато влезлият току-що като смяна с цел бавене на времето Денис Ястержембски излезе сам срещу вратаря, но беше фаулиран от Йевген Коноплянка, който получи директен червен картон. От последвалия пряк-свободен удар Дуда не даде шанс на Феерман - 0:2, а вече течеше 97-ата минута.

За Херта това е втори успех след 1:0 над Нюрнберг в първия кръг.

Първенството в Бундеслигата ще се поднови на 14 септември.