Каляри изненада Аталанта като гост

След отпадането от Лига Европа по-рано тази седмица, Аталанта претърпя още едно разочарование. Тимът от Бергамо загуби изненадващо у дома с 0:1 от Каляри в мач от 3-ия кръг на Серия “А”. Тимът на Джан Пиеро Гасперини допусна първо поражение от началото на сезона, след като в последната минута на първото полувреме Николо Барела с удар от фаул опъна мрежата зад Етрит Бериша.

През втората част домакините така и не съумяха да достигнат поне до равенство и след първите три кръга имат 4 точки и заемат шеста позиция в подреждането. Каляри пък е 12-и, също с 4 точки.

Припомняме, че в четвъртък вечерта Аталанта отпадна от плейофите за влизане в групите на Лига Европа, след като тимът бе елиминиран след изпълнение на дузпи от датския Копенхаген.