Кубрат 2016 разби Устрем (Дончево)

Футболистите на Кубрат 2016 (Кубрат) постигнаха убедителна победа с 6:2 срещу Устрем (Дончево) в среща от III кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска футболна група, играна на градския стадион в Лудогорския град. Това е първа победа за новия шампионат и радостта от спечелените 3 точки въодушеви треньори, футболисти и любители.

Още във 2 мин. Кубрат 2016 поведе в резултата след като центрирана топка от Ивелин Спасов изведе Младен Младенов в голова ситуация и за опитният футболист от Търговище, играл през миналото първенство в състава на Хитрино не остана нищо друго освен да я забие в мрежата на гостите от Дончево – 1:0. До края на първата част кубратчани се разиграха и действията на футболния терен бяха в половината на Устрем (Дончево). В резултат на непрестанните атаки към вратата на гостите паднаха и нови 3 гола реализирани от Диян Димитров – 4:0.

Втората част отново премина под диктовката на Кубрат 2016. Нов гол на Младен Младенов направи резултата 5:0. Последва отпускане в редиците на домакините, което беше умело използвано от футболистите на Устрем (Дончево). Нападателите на гостите реализираха 2 бързи гола за 5:2, но за повече като че ли нямаха сили. Нов гол в тяхната врата реализиран от Йозкан Кемал сложи точка на спора 6:2 при който резултат завърши и мача. В следващия IV кръг Кубрат 2016 гостува на Волов (Шумен), докато Устрем Д (Дончево) ще домакинства в добруджанско дерби на Септември 98 (Тервел).