"Детската градина" на Академик в тройката на Северозапада

Най-младият отбор в Северозападна Трета лига – Академик (Свищов) записа трета победа в първенството и се изкачи на трето място в класирането. Сега селекцията на бившия защитник на ЦСКА и Славия – Евгени Маринов надигра гостуващия му Партизан (Червен бряг) с 1:0. Победното попадение реализира Лилян Маринов в последните секунди на срещата. След него гостите протестираха, че преди топката да навести мрежата им е излязла извън очертанията на терена. „Студентите“ имаха териториален превес, а съперника им действаше на контраатака. До почивката два пропуска направи Сонер Хюсеин. През втората част контрите на гостите бяха доста опасни, но те не оползотвориха нито една. След мача Евгени Маринов заяви, че отбора му не е изиграл добър мач, но е доволен от характера и волята на младите си футболисти да се борят до последно за победата.