Този път шансът спаси РБ (Лайпциг) от загуба

Миналогодишният участник в групите на Шампионската лига РБ (Лайпциг) изигра нов неубедителен двубой и за малко да загуби при домакинството си на Фортуна (Дюселдорф) в Бундеслигата. Двубоят от втория кръг завърши 1:1 след куп пропуски на гостите. Така “червените бикове” остават без успех, след като преди седмица бяха разбити от Борусия (Дортмунд). В четвъртък пък отборът на Ралф Рангник едва елиминира Заря в Лига Европа и то с гол от дузпа в добавеното време.

Проблемите в играта на Разенбал Шпорт са факт и новаците от Дюселдорф бяха на косъм от крайния успех. Те пропуснаха поне четири 100-процентови възможности и успяха да преодолеят отличния Питър Гулачи само веднъж. Това се случи в 47-ата минута, когато точен беше Матиас Цимерман.

Лайпциг изравни в 68-ата чрез Жан-Кевин Огюстен, който е един от малкото футболисти на тима във форма.

В оставащите около 25 минути се редяха атака след атака и пред двете врати. Тимо Вернер удари веднъж гредата, но на другата страна на терена Гулачи отчайваше гостите.

Така последният съдийски сигнал дойде при 1:1.