Сампдория удари звучен шамар на Наполи, Юве остана сам на върха (видео)

Отборът на Сампдория разгроми с 3:0 Наполи на своя стадион “Луиджи Ферарис” в Генуа в мач от третия кръг на Серия “А”. Грегоар Дефрел (11, 32) с два гола даде стабилен аванс на домакините преди почивката, а в 75-ата минута ветеранът Фабио Куалярела (който в кариерата си е играл и за Наполи) направи победата на тима си класическа с един от най-красивите голове в кариерата си.
В първите си две срещи “партенопеите” победиха след обрати Лацио (2:1) и Милан (3:2), но тази вечер бяха безпомощни срещу Сампдория. "Моряците" пък загубиха с 0:1 от Удинезе в първия си мач за сезона в италианското първенство, след като в първия кръг трябваше да играят с Фиорентина, но двубоят бе отложен заради трагедията в Генуа с рухването на моста “Моранди”.
Фабио Куалярела и Грегоар Дефрел бяха основните заплахи за вратата на Давид Оспина, а треньорът на Наполи Карло Анчелоти бе заложил на схема 3-4-3, като в атака опитният специалист разчиташе на Симоне Верди, Аркадиуш Милик и Лоренцо Инсиние. За първи път от 4 години неаполитанците излязоха в мач от Серия "А" без от Хосе Кайехон и Марек Хамшик в стартовия си състав.

Буквално в първите секунди на мача Наполи застраши вратата на домакините - с дълъг пас към Лоренцо Инсиние, който нахлу в наказателното поле на Самп, но не успя да нанесе голов удар.
В 11-ата минута Сампдория излезе напред в резултата. След бърза контраатака на домакините, Рикардо Сапонара подаде на отскубналия се от отбраната Грегоар Дефрел и френският нападател, играещ в Сампдория под наем от Рома, опъна мрежата зад колумбийския страж Давид Оспина.
В 32-ата минута Дефрел отбеляза нов гол във вратата на Оспина. Фабио Куалярела получи топката в наказателното поле на гостите след центриране отдясно и веднага подаде на намиращия се до него французин, който бе точен за 2:0. Пет минути след втория гол на Дефрел наставникът на Сампдория Марко Джампаоло бе принуден да извърши непланирана смяна, тъй като Рикардо Сапонара се контузи, а на негово място в игра влезе Гастон Рамирес.

На почивката Анчелоти направи двойна смяна, като извади от игра Инсиние и Симоне Верди, а пусна в игра Дрис Мертенс и Адам Унас.
В началото на втората част гостите окупираха вратата на Емил Аудеро и в 55-ата минута пред Мертенс се откри доста добър шанс за гол, но белгиецът стреля право в стража на Самп. Веднага след това пък домакините имаха възможност за 3:0, но играч на генуезци стреля неточно.

Четвърт час преди края Бартош Березински асистира на Фабио Куалярела за един от най-красивите голове от началото на сезона в цяла Европа. 35-годишният нападател изпрати топката във вратата на Оспина с виртуозен удар от въздуха с пета.
До края на срещата не се случи нищо кой знае колко интересно и Наполи остава с 6 точки, а Сампдория заслужи първи 3 в актива си, но тимът, както споменахме в началото, е с мач по-малко. Ювентус остана единственият тим с 3 победи и 9 точки след първите 3 кръга, но интересното е, че и СПАЛ може да се присъедини към "бианконерите", ако спечели гостуването си на Торино тази вечер.