Футболист на Сити си взе Ferrari, но засега само ще го гледа

Преди два месеца защитникът на Манчестър Сити Бенжамен Менди си купи Ferrari F2X, но няма да може да го кара в следващата една година. Днес Съдът в Манчестър го наказа с лишаване от правото да управлява превозно ...

Сампдория удари звучен шамар на Наполи, Юве остана сам на върха (видео)

02 септември 2018 | 23:29 - Обновена
Отборът на Сампдория разгроми с 3:0 Наполи на своя стадион “Луиджи Ферарис” в Генуа в мач от третия кръг на Серия “А”. Грегоар Дефрел (11, 32) с два гола даде стабилен аванс на домакините преди почивката, а в 75-ата минута ветеранът Фабио Куалярела (който в кариерата си е играл и за Наполи) направи победата на тима си класическа с един от най-красивите голове в кариерата си.

В първите си две срещи “партенопеите” победиха след обрати Лацио (2:1) и Милан (3:2), но тази вечер бяха безпомощни срещу Сампдория. "Моряците" пък загубиха с 0:1 от Удинезе в първия си мач за сезона в италианското първенство, след като в първия кръг трябваше да играят с Фиорентина, но двубоят бе отложен заради трагедията в Генуа с рухването на моста “Моранди”.
Фабио Куалярела и Грегоар Дефрел бяха основните заплахи за вратата на Давид Оспина, а треньорът на Наполи Карло Анчелоти бе заложил на схема 3-4-3, като в атака опитният специалист разчиташе на Симоне Верди, Аркадиуш Милик и Лоренцо Инсиние. За първи път от 4 години неаполитанците излязоха в мач от Серия "А" без от Хосе Кайехон и Марек Хамшик в стартовия си състав.

Буквално в първите секунди на мача Наполи застраши вратата на домакините - с дълъг пас към Лоренцо Инсиние, който нахлу в наказателното поле на Самп, но не успя да нанесе голов удар.
В 11-ата минута Сампдория излезе напред в резултата. След бърза контраатака на домакините, Рикардо Сапонара подаде на отскубналия се от отбраната Грегоар Дефрел и френският нападател, играещ в Сампдория под наем от Рома, опъна мрежата зад колумбийския страж Давид Оспина.
В 32-ата минута Дефрел отбеляза нов гол във вратата на Оспина. Фабио Куалярела получи топката в наказателното поле на гостите след центриране отдясно и веднага подаде на намиращия се до него французин, който бе точен за 2:0. Пет минути след втория гол на Дефрел наставникът на Сампдория Марко Джампаоло бе принуден да извърши непланирана смяна, тъй като Рикардо Сапонара се контузи, а на негово място в игра влезе Гастон Рамирес.

На почивката Анчелоти направи двойна смяна, като извади от игра Инсиние и Симоне Верди, а пусна в игра Дрис Мертенс и Адам Унас.
В началото на втората част гостите окупираха вратата на Емил Аудеро и в 55-ата минута пред Мертенс се откри доста добър шанс за гол, но белгиецът стреля право в стража на Самп. Веднага след това пък домакините имаха възможност за 3:0, но играч на генуезци стреля неточно.

Четвърт час преди края Бартош Березински асистира на Фабио Куалярела за един от най-красивите голове от началото на сезона в цяла Европа. 35-годишният нападател изпрати топката във вратата на Оспина с виртуозен удар от въздуха с пета.
До края на срещата не се случи нищо кой знае колко интересно и Наполи остава с 6 точки, а Сампдория заслужи първи 3 в актива си, но тимът, както споменахме в началото, е с мач по-малко. Ювентус остана единственият тим с 3 победи и 9 точки след първите 3 кръга, но интересното е, че и СПАЛ може да се присъедини към "бианконерите", ако спечели гостуването си на Торино тази вечер.

Ronaldo Vieiraвлиза Ronaldo Vieira
81' Алан Маркес  Алан Маркесжълт картон
77' Марио Руи  Марио Руижълт картон
Фабио Куалярелагол Фабио Куалярела  75'
71' Амаду Диавара  Амаду Диавараизлиза
Марко Рог  Марко Рогвлиза
68' Амаду Диавара  Амаду Диаваражълт картон
Никола Муруизлиза Никола Муру  59'
Джакопо Салавлиза Джакопо Сала
46' Лоренцо Инсиние  Лоренцо Инсиниеизлиза
Грегоар Дефрел
11'

2:0
32'

3:0
Фабио Куалярела
75'

03 септември 2018 | 22:50

въпросите ми...а именно 1.Защо нямя Вар,когато дузпе играе и на какав спорт са шампиони защото,тези ПРАВИЛА ОЧЕВАДНО НЕ СА ФУТБОЛНИ.2КОЙ Е ГОЛЕМИЯ ОТБОР НА ХЮМНЕНТУС И ЗАЩО НЯМА ГРАНДЕ ДУЗПЕ В ИСТОРИЯТА////???този,който му подариха купата на хейзал през1985,този,който Интер унижи през1998 с дел педро,зидан,дешан,югович,давидс,ферараили този,който влезе в историята със СЪДИЙСКИЯ ХЕТРИК НА КОНТЕ...КОЙ Е ГОЛЕМИЯТ ВИ ОТБОР...КРАДЦИИИИ Рейтинг: 0 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

FJ
(Гост)
23
отговор
03 септември 2018 | 08:48

Този Дефрел докато беше в Рома къде беше , добре порнаха неаполитанските циганета заедно с Куалярела Рейтинг: 8 1

Maradona
(Гост)
22
отговор
03 септември 2018 | 00:48

Наполи не направиха никаква селекция. Със същите играчи просто няма как да се противопоставят на Ювентус. Рома също издиша, Милан няма необходимата класа, а Интер са супер непостоянни. Така че Юве отново ще са шампиони. Рейтинг: 27 1

Villar
(Гост)
03 септември 2018 | 01:35

Ами което си е вярно, вярно си е.Не случайно всички специалисти казват, че разликата между Ювентус и останалите отбори се увеличава вместо да намалява. Рейтинг: 24 0

03 септември 2018 | 00:44

Все ми е дно кога ще вкара Роналдо.Докато Ювентус мачка пу,тко заспала ,не ми дреме кой ще вкарва. А вие някого ще биете ли ??? Всъщност ,бихте ,ама ....... Рейтинг: 18 5

....
(Гост)
03 септември 2018 | 09:18

Голямо мачкане беше в Събота. Щеше да получиш сърдечен разрив...ти може да мачкаш само топките на някой или увисналите цици на жена си Рейтинг: 1 7

Villar
(Гост)
03 септември 2018 | 16:03

Ти си бил много любвеобилен бе ,да не си ми любопвница ,а аз да не знам.Щом толковамного си се притеснил за мен ,значи сзс сигурност сзм те ши,бал здраво някзде ,ама нямам спомен.Как е дупарата???? Рейтинг: 0 0

03 септември 2018 | 00:26

хахахахах И това го казва ,човек на който отборчето му беше изнасилено отново от гранда Сампдория. Бягай бързо в дупката от която си изпълзял. Рейтинг: 7 1

03 септември 2018 | 00:14

Синя тишина никога не е имало пич, феновете на Наполи пеят и подкрепят дори когато отборът губи, за разлика на тези от ФИАТ. Рейтинг: 7 4

JUVE MERDA
(Гост)
03 септември 2018 | 00:25

"Тишиха" е когато Юве загуби поредният си финал, а Роналдо не може да вкара, "Тишиха" трябва да е и когато съдиите те бутат, бутат, ама бутат да станеш шампион, иначе фамилия АНИЕЛИ няма да раздава заплати...ама ти си само неграмотен, останалото не те вълнува Рейтинг: 5 6

Villar
(Гост)
03 септември 2018 | 00:33

Не момичета .Всъщност има ли дума за женски кашон,май няма.Както и да е. Та ,момичета, скоро ще ви се пукнат злъчките от злоба .Как не разбрахте ,че каквото и д напишете ,се обръща срещу вас. Едните ги хваща Сампдория и ги връща в първи клас,другите ,те пък кой ги хване ,той ги връща,ама в детската градина. Вие и отборчетата ви сте една пародия,един ходещ цирк . Разликите са много няма да ги изреждам ,но ще кажа по каво син прилиате ,фенчетата и на двата отбора сте ревливи ,жалки путьовци на които все някой или нещо им пречи,но те никога за нищо не са виновни. Такава пародия на отбори сте ,че с кеф да се гаври с вас овек до като е жив. Рейтинг: 10 2

Juve10
(Гост)
17
отговор
02 септември 2018 | 23:41

Чудесно изигран мач от Сампдория.Първото полувреме Наполи отново липсваха на терена.Ето това е ефектът Анчелоти.При Сари, Наполи си печелеха мачовете още първото полувреме, а сега са никой.Чудесен гол на Дефрел за 1-0 и просто гол на годината от екс Ювентус - Куалярела.Винаги ги е умеел тези неща.Както и да е , в крайна сметка всички играят за Ювентус.Ако до 10ти кръг дръпнем с 5-6 точки , няма да имаме догонване . Рейтинг: 22 3

02 септември 2018 | 23:48

Аз и да изчезна , това няма да промени факта че ви пребиха от бой. Рейтинг: 16 5

Juve10
(Гост)
02 септември 2018 | 23:49

Помниш ли в края на миналия сезон кой ви изчука със същия резултат.Превръщате се в любимата им .....наложница хахаха Рейтинг: 9 0

Napoletano
(Гост)
02 септември 2018 | 23:53

Аз добре помня, а ти? Завря ли си тъпата кратуна в кенефа заради Кулибали, а? Помни ми думата, пак ще ревете у дома. Рейтинг: 2 9

02 септември 2018 | 23:57

Като те гледам какво и как си написал , почвам да си мисля , че си близо до нервна криза.Приятелски съвет.Пий малко валериян и лягай.Не искам да ми тежиш на съвестта.Така или иначе, шампиони няма дабъдете никога повече. Рейтинг: 9 1

Бате
(Гост)
03 септември 2018 | 01:27

Жалко за Наполи, Анчелоти ще ги закопае, Байерн беше на същото дередже, но Хьонес се усети навреме и го пръждоса. Карлето го интересува само банковата му сметка. Рейтинг: 7 0

Napoletano
(Гост)
16
отговор
02 септември 2018 | 23:37

По-безумен и безидеен Наполи от това не бях гледал. Сбъркан състав, никаква тактика, идея и хъс в играта. Този Анчелоти за 1 месец успя да унищожи най-добре играещия отбор в Италия. С него и топ 4 ще е огромен успех. Рейтинг: 11 5

До Biancolainero
(Гост)
02 септември 2018 | 23:50

Каква дупка, бе капут сплескан, не виждаш ли, че без съдиите сте кръгла 0? Рейтинг: 5 3

02 септември 2018 | 23:31

Заслужена победа на Сампдория! Тази година Наполи ще бъде между 3-5 място, но Карлето ще направи боеспособен отбор, стига Лаурентис да не пречи! Торинските лайна няма да са сто пъти подред шампиони! Рейтинг: 4 4

Juve10
(Гост)

Сто пъти едва ли, ама 20-30 със сигурност.А вие ще си останете с онези от 80те и ще ревтуните за Марадона. Рейтинг: 11 4

CR7
(Гост)

Гледай си смешния отбор и недей обижда Гранде Юве. Накрая вие сте сред лайната Рейтинг: 5 9

02 септември 2018 | 23:46

Той вече го развали.Още като го назначиха и написах , че Наполи няма да се борят за титлата а за четворката.Играта на отбора на моменти е много добра , но е много по мудна и с повече разиграване, докато при Сари беше много по директна и с два-три паса се стигаше до удар.Сега това го няма.Освен това Анчелоти предпочита да играе с таран а не с раздвижен , бърз нападател като Мертенс.Както казах , до момента всичко това е в полза на Ювентус. Рейтинг: 8 0

(Гост)
02 септември 2018 | 23:51

Юве 10 е фен на титлите, какъв фен си бе? Колко пъти беше в Торино??? Наполи е средняк с уникални фенове, УНИКАЛНИ! Футболът е игра за феновете! А ти си доказан идиот! Рейтинг: 2 7

Juve10
(Гост)
03 септември 2018 | 00:03

Хахаха.Абе много сте ми смешни , като почнете да пишете тъпи коментари.Фен съм бил на титлите , къде съм бил ходил или какво или кого съм бил гледал.Хайде разкажи ми тогава като толкова ме познаваш , кой съм аз , къде съм ходил и какво съм видял.Хахаха Няма по тъпи парчета от такива неадекватници . Рейтинг: 8 1

(Гост)
03 септември 2018 | 00:31

Юве 10, следя ти коментарите и пълното неуважение към другите отбори, Калчополи е показателен, аз мога да призная превъзходството на Ювентус, но ти не можеш да признаеш, че съдиите ви подпират, а пък и не забравяй твоите коментари за Роналдо...Титлите не са най-важното нещо във футбола и дано го разбереш Рейтинг: 1 6

Juve10
(Гост)
03 септември 2018 | 00:47

Абе не може да са ти толкова смешни коментарчетата .Като не всичко е титли ,защо на нас ни се смеят ,че сме загубили 7 финала. Ако ги бяхме спечелили ,нали щяхме да имаме 9 КЕШ ,а не два. Защо разсъждаваш като пубетет. Искаш уважение,ами то уважението се печели ,а не се подарява. Като спрете постоянно да плюете по отбора ми и да повтаряте една и съща фраза цял живот -съдия ,тогава може и да получиш уважение. Та аз не съм видял един свестен коментар от такива като теб. Когато аз напиша два реда без обида ,веднага се изсипва един камион помия и какво очакваш да направя,да се скрия и да чакам да се напишат хубаво.Ами това е положението.Кой на каквото си постели ,на такова ще леген. Искаш уваженеи,пиши качественно и от моя страна гарантирам ,че няма да има обиди. И чети кой какво пише,защото от моя ник пишат поне 2-3 боклука от простотия нагоре. Рейтинг: 6 0

02 септември 2018 | 23:18

Още ме е яд за мача с Милан.Направо ги изпуснаха,имаха лош късмет.Наполи два пъти изоставаше на полувремето,успя да измъкне мачовете,но Сампдория внимаваха и ги разнищиха на контри.Анчелоти трябва да работи много в защита и да се радва,че е с 6 точки.Май тая година,дъртата ще е шампион още по Коледа. Рейтинг: 13 0

Довери
(Гост)
02 септември 2018 | 23:33

Възможно е. Ако им спестяваме всеки мач по 2 червени картона, както досега, може и да спечелят доста по-рано титлата. Рейтинг: 6 6

Juve10
(Гост)

Добър коментар , както винаги.Ваша си е грешката.От готов мач го прецакахте и грешката е на Донарума и най вече на Билия с онази загубена топка пред наказателното.С него гол ги върнахте в мача и после загубихте центъра и до там.Отбора ви издъхва след 65-70мин.Гатузо все още не се е научил кога точно даси прави смените и къде. Рейтинг: 8 1

Grande
(Гост)
03 септември 2018 | 09:20

Така е,след 60 мин издишаме,но има нови попълнения,който може да влязат.Билия сбърка за гола,но не трябваше да бъде заменен,той беше единственият,който изнасяше топката,заедно с Бонавентура,а Чалхана го нямаше.По-скоро Гатузо трябваше да смени Кеси за Бакайоко,защото и двамата са горе-долу един тип силови играчи.Другото,което можеше да се направи е да се уплътни с още един централен защитник,като Калдара,който освен друго е по-добър от Мусакио,който беше крайно неубедителен в този мач,както и да е минало-заминало.Сега е важно да си взимат точките срещу слабите отбори.Що се отнася до Наполи,ще берат големи ядове с тази защита.Отборите ще започват да ги усещат,че са колебливи и изобщо няма да им цепят басма. Рейтинг: 4 0

Juve10
(Гост)
03 септември 2018 | 14:34

Успех и за напред. А за Наполи си прав и мисля че другите отбори даже по малките се усетиха.освен това играта на Наполи при Анчелоти не е като при Сари. Ако отборите могат да понатиснат малко и Наполи поддават. Силата им във високата преса и притежанието на топката ,но този сезон не е така. Рейтинг: 1 0

Кой ще е следващият клуб на Зидан 11 септември 2018
Още веднага след подадената оставка в Реал Мадрид слуховете се нароиха. Зинедин Зидан е името, което се спряга вече около всеки евентуално овакантил се треньорски пост в големите клубове на Европа. Не че самият Зизу би ...
Интервюто с Роналдо: Юве ме искаше най-силно от ... 22 август 2018
След като се превърна в рекламно лице на стрийминг платформата DAZN, която предава ексклузивно всяка седмица мачовете от Серия А в Италия, Кристиано Роналдо я почете с дълго интервю. В него португалският ас говори ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.