Голова градушка на "Камп Ноу", попаденията валяха като куршуми и Барса задмина Реал (видео)

Испанският шампион Барселона разби със 8:2 абсолютния дебютант в Ла Лига Уеска в мач от третия кръг на испанското първенство.
Кучо Ернандес шокира "Камп Ноу" в третата минута, но след това последва истински кошмар за арагонския тим. Лионел Меси (16, 61), Хорхе Пулидо (24 - автогол), Луис Суарес (39, 92 - дузпа), Усман Дембеле (48), Иван Ракитич (51) и Жорди Алба (82) украсиха головия празник в синьо и червено. Гостите вкараха още един гол чрез Алекс Гаяр (42). Благодарение на убедителната си победа Барса успя да избута Реал Мадрид от първото място в класирането. Меси пък стана първият футболист в историята на Примера със 150 асистенции.

Наставникът на “лос кулес” Ернесто Валверде залага на нападателна схема 4-3-3 с Лионел Меси, Луис Суарес и Усман Дембеле в атака, подкрепяни от Филипе Коутиньо.

Срещата на “Камп Ноу” започна с шокиращ гол във вратата на Марк-Андре тер Стеген след едва 120 секунди игра. Арагонският тим разви скоростна акция, топката беше центрира отдясно към втората греда, където Самуеле Лонго стреля с глава, а Кучо Ернандес чукна от малкото наказателно поле и обърка германския вратар - 0:1. Жерард Пике покри засадата на Кучо и попадението беше редовно.
Момчетата на Лео Франко пресираха високо и хвърляха много сили, за да прекъсват акциите на домакините още в зародиш. Тимът на Валверде се стъписа след гола и трудно организираше играта си. В 14-ата Луис Суарес се измъкна прекрасно в наказателното поле и потърси съотборник на далечната греда, където по-добра позиция беше заел бранител на гостите.
Две минути по-късно Меси получи топката пред наказателното поле. Изглеждаше, че продължението му е обречено на неуспех заради добрата подредба на гостуващия тим. Лео обаче измисли страхотен финт, нахлу вертикално навътре към наказателното поле и отбеляза с десния крак, насочвайки към далечния ъгъл и отбелязвайки с помощта на гредата - 1:1. В 19-ата Иван Ракитич отправи далечен удар - вратарят Аксел Вернер проследи траекторията на топката и изби в корнер.
В 24-ата Дембеле изведе прекрасно Жорди Алба, левият бек центрира в малкото наказателно поле, където Пулидо засече топката в собствената си врата и заличи чудесното начало на своя отбор. "Блаугранас" продължиха да диктуват темпото още по-уверено. В 29-ата Дембеле фалцира топката с левия си крак и тя кацна върху напречната греда. В 35-аат Меси изстреля топката от 30-метров фал, кълбото прелетя опасно над гредата.
В 39-ата отново Алба се стрелна напред и намери Луис Суарес, който голмайсторски порази близкия ъгъл - 3:1. Повторенията не ни убедиха, че няма засада на испанския национал, но след консултацията с ВАР реферът присъди гол. В атаката след изпълнението на центъра гостите от "Ел Алкорас" върнаха интригата с неочакван гол. След рикошет защитата на каталунците не беше подготвена, Пике остана пасивен и Алекс Гаяр отблизо реализира. Полувремето завърши с двойна ситуация пред Коутиньо. При първия удар на бразилеца топката беше избита от вратаря Вернер, а при втория тя облиза гредата.
Второто полувреме започна с нова греда за "лос кулес". В 47-ата минута Коутиньо изведе брилянтно Меси. Аржентинецът овладя на гърди и стреля от въздуха, топката се удари в главата на вратаря Вернер, а след това рикошира и в напречната греда. Барселонският тим се забави с четвъртия гол. В 48-ата Дембеле получи отляво от Луис Суарес и изстреля топката много точно в далечния ъгъл. Кълбото се отби от гредата и влетя в мрежата.
Едва три минути по-късно каталунците вкараха и пето попадение. Иван Ракитич реализира фантастичен гол. Меси чудесно видя хърватина отдясно, Самюел Юмтити беше в засада, но не влияеше на играта, а Ракитич изстреля топката по вълшебен начин от въздуха към далечения ъгъл - 5:2. В 57-ата Коутиньо по чудо не отбеляза ново попадение. Бразилският техничар изскочи сам срещу вратаря, но стражът Вернер някак изби с крак.
В 60-ата Пике беше оставен сам на далечната греда, но насочи покрай гредата с глава. Минута по-късно домакините вкараха шести гол след скандална подредба на гостите. Тер Стеген хвърли топката с ръка, а Коутиньо "разсече" целия отбор на съперник с извеждащо подаване през центъра към Меси. Ла Пулга напредна и сам срещу вратаря насочи в левия му ъгъл - 6:2.
След кратко затишие без голове дойде и седмото попадение във вратата на абсолютния дебютант. Меси подаде към Алба, а той прокара топката между краката на разтърсения от голове Вернер. В последните секунди домакините получиха дузпа, след като Вернер събори Суарес. Меси предостави топката на своя уругвайски съотборник, който без колебание вкара втория си гол в срещата за крайното 8:2.
Така Барселона ще бъде начело в Испания през следващите две седмици, в които ще има мачове на национални отбори.