България с втора загуба на Евроволей 2018 за девойки

Волейболистките от националния отбор на България до 19 години записаха втора загуба на Европейското първенство в Албания. Момичетата, водени от треньора Асен Методиев, отстъпиха на връстничките си от Холандия с 1:3 (16:25, 22:25, 25:22, 23:25) във втората си среща от Група I на турнира, играна този следобед в Дуръс.

Така младите български "лъвици" продължават да са без победа на шампионата на Стария континент след вчерашната си загуба от Полша. Утре (3 септември) България излиза за третия си мач в групата срещу Италия, която снощи се наложи над Беларус с 3:1, а по-късно тази вечер ще играе срещу "Дружина полска". Двубоят е от 21,00 часа българско време.

В първите два гейма холандките доминираха и поведоха закономерно след 25:16 и 25:22. Третата част мина под диктовката на българските момичета, които намалиха пасива си на 1:2 след 25:22. В четвъртата решителна част борбата бе докрай за всяка точка, но в ключовите моменти Холандия отново набра инерция и спечели с 25:23 и 3:1.

Най-резултатна за България бе капитанката Александра Миланова с 14 точки (47% ефективност в атака и 41% позитивност посрещане). За "лалетата" Аник Майерс реализира 18 точки (6 аса!, 32% ефективност в атака и 29% позитивно посрещане) за победата.

ХОЛАНДИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:1 (25:16, 25:22, 22:25, 25:23)
ХОЛАНДИЯ: Сара Ван Ален 6, Вера Мюлдер 7, Аник Майерс 18, Естер Яспер 12, Деми Кореваар 5, Инди Байенс 11 - Дагмар Буум-либеро (Сузан Кос 1, Шарлот Веленер, Лиза Нобел 2, Риан Вос 1)
Старши треньор: ЖУЛИЕН ВАН ДЕ ВИВЕР
БЪЛГАРИЯ: Виктория Ангелова 4, Александра Георгиева 10, Александра Миланова 14, Мария Йорданова 8, Борислава Съйкова 6, Мария Кривошийска 7 - Кристиана Белецова-либеро (Пламена Кораменова 2, Дима Ушева)
Старши треньор: АСЕН МЕТОДИЕВ.