Англия

Лукаку поведе Юнайтед, пропусната дузпа и червен картон за "червените дяволи" (видео)

02 септември 2018 | 19:52 - Обновена
Манчестър Юнайтед изигра силен мач и стигна до успех с 2:0 при гостуването си на Бърнли. След две поредни загуби “червените дяволи” дадоха подобаващ отговор и намалиха напрежението в клуба преди паузата за мачовете на националните отбори. Ромелу Лукаку се отчете с два гола през първото полувреме и осигури солидната преднина на Юнайтед на почивката. През втората част тимът на Моуриньо продължи да доминира, но срещата завърши след някои негативни момента за гостите. Пол Погба пропусна дузпа в 69-ата минута, а влезият като резерва Маркъс Рашфорд получи червен картон малко по-късно.

Манчестър Юнайтед, който играеше в розово, започна много агресивно. Още преди да е изтекла първата минута Джеси Лингард бе близо до откриване на резултата. Малко по-късно отново английският национал стреля опасно. Гостите направиха още няколко добри атаки, но нямаше кой да прати топката в мрежата. Джо Харт се справи и със следващия опит на Лингард, който можеше да го изненада неприятно, след като топката се отклони в Лукаку.

Малко преди срещата се появи очаквания транспарант в небето над "Търф Мор", с който част от феновете изразиха позицията си. Той гласеше: “Ед Уудърд, специалист в провала”.

"Червените дяволи" имаха тотално превъзходство и спокойно контролираха случващото се на терена. При отлична контраата Санчес изведе Лукаку, но Джо Харт успя да направи отлично спасяване. Чилиецът тичаше доста, но като цяло отново не бе особено ефективен. Погба също не блестеше. Това обаче не пречеше на отбора, който стигна до втори гол малко преди почивката. Тогава Люк Шоу проби в наказателното поле, топката бе върната към Лингард. Той финтира, след това стреля в тялото на бранител, кълбото се отклони към Лукаку, който го заби в мрежата.

След почивката Бърнли не показваше знаци, че има сили да се върне в мача. Една от редките ситуации пред Де Хеа бе удар с глава на Ууд, който не затрудни вратаря. Моуриньо извади от игра Алексис Санчес и пусна Маркъс Рашфорд, който бе в центъра на събитията в следващите минути. Английският национал спечели дузпа, но Джо Харт спаси удара на Погба от бялата точка.

Малко по-късно почти се стигна до меле между двата отбора. Фил Бардсли се справи с пробив на Рашфорд, топката излезе извън терена, а бранителят на Бърнли след това го изрита. След като се изправи Рашфорд отиде и долепи главата си до тази на Бардсли. Решението на съдията бе жълт картон за защитника и червен за играча на Ман Юнайтед.

Останали с 10 човека, “червените дяволи” продължиха да създават положения, тъй като домакините опитаха да натиснат, което отвори пространства за нападателите на гостите. Харт се справи с удар на Лукаку, който бе сам срещу него, а по-късно белгийският нападател се измъкна от защитата на съперника, преодоля вратаря на Бърнли, но под натиска на Мий не успя да прати топката в опразнената врата.

До края тимът на Моуриньо организира още някои добри атаки, но секунди преди последния сигнал Де Хеа трябваше да се намесва след удар с глава на Тарковси. Испанският вратар бе на ниво и това означаваше първи мач от началото на сезон, в който Юнайтед не допуска гол.

Сам Воукс Сам Воукс9 Ерик Байи3 Ерик Байи
90' Пол Погба  Пол Погбаизлиза
Ерик Байи  Ерик Байивлиза
Крис Уудизлиза Крис Ууд  84'
Матей Видравлиза Матей Видра
Dwight Mcneilизлиза Dwight Mcneil  80'
Ашли Барнсвлиза Ашли Барнс
76' Джеси Лингард  Джеси Лингардизлиза
Андер Ерера  Андер Ереравлиза
74' Люк Шоу  Люк Шоужълт картон
Ромелу Лукаку  Ромелу Лукакужълт картон
Фил Бардслижълт картон Фил Бардсли  71' Маркъс Рашфорд  Маркъс Рашфордчервен картон
61' Алексис Санчес  Алексис Санчесизлиза
Маркъс Рашфорд  Маркъс Рашфордвлиза
Джеф Хендрикизлиза Джеф Хендрик  58'
Сам Воуксвлиза Сам Воукс
Dwight Mcneilжълт картон Dwight Mcneil  52'
44' Ромелу Лукаку  Ромелу Лукакугол
27' Ромелу Лукаку  Ромелу Лукакугол
18' Алексис Санчес  Алексис Санчесжълт картон