Димитровград удари Борислав

ФК Димитровград 1947 победи у дома Борислав (Първомай) с 1:0. За първи път този сезон гостите усетиха вкуса на поражението, като това беше и първа загуба на точки за тях през настоящата кампания.

Двубоят започна във вихрено темпо за домакините, като още в 3-тата минута Антон Колев стреля във вратаря на гостите. Те пък постепенно изравниха играта и действията започнаха да се развиват в центъра на терена.

В 17-тата минута нападателят на първомайци Динко Митрев се откъсна сам срещу младия страж на Димитровград Владислав Димитров, но стреля в аут. До края на полувремето с пропуски се отчетоха Васил Сантов от Димитровград и Васил Колев от Борислав (Първомай).

По-активни в началото на втората част отново бяха домакините. В 47-мата минута Филип Сантов от Димитровград изпълни силен пряк свободен удар. Вратарят на гостите Янко Шинлаков се намеси неразчетено и резултатът беше открит – 1:0 за Димитровград.

На два пъти – в 63-тата и 75-тата минута – класата си трябваше да покаже и домакинският вратар Владислав Димитров. Първо захлупи топката в едно меле в полето си, а после отрази и далечен удар на Александър Грънчарски, като попречи на Борислав (Първомай) да се върне в мача.

Футболистите на Димитровград 1947 можеха да сложат точка на спора още в средата на втората част. Само че ударът Васко Сантов беше отразен, а Цветомир Матев не успя да вкара на празна врата една топка „сервирана“ му от Недялко Хубенов.

В друг двубой от този IV кръг на Югоизточната трета лига Свиленград инкасира загуба с 3:1 в гостуването си на Сокол (Марково).

След седмица димитровградчани имат тежко гостуване на Нефтохимик (Бургас), а Борислав (Първомай) приема вкъщи Созопол.