Селтик смачка Рейнджърс с игра в дербито

Селтик надигра тотално големия си враг Глазгоу Рейнджърс, но го победи само с 1:0 в среща от Висшата лига на Шотландия. Оливие Нтчам реализира единствения гол на “Паркхед” в 62-ата минута.
Футболистите на Брендън Роджърс удариха цели четири греди и спокойно можеха да разгромят съперника. Топката обаче така и не искаше да влиза в мрежата още веднъж, което накара феновете на Селтик да треперят до последно и отборът на Стивън Джерард имаше своя шанс в 88-ата минута, но все пак не се стигна до изравнително попадение.
Така след по четири изиграни срещи Селтик е втори с актив от 9 точки, след като допусна едно поражение - срещу лидера Хартс, който е единственият тим с пълен актив. За Рейнджърс пък това е първа загуба, но отборът има и само една победа, заради което в момента е седми в класирането.

СЕЛТИК - РЕЙНДЖЪРС 1:0

1:0 Нтчам (62)