Петя Борисова спечели три златни и един сребърен медал в отделните уреди на "Царица Маргарита"

Петя Борисова спечели три златни и един сребърен медал на финалите на отделните уреди при жените в 26-о издание на международния турнир по художествена гимнастика за приз "Царица Маргарита" във Варна. Българската националка, която вчера триумфира и в многобоя, взе титлите на обръч със 17.950 точки, на топка с 15.850, на бухалки с 16.800 и остана втора на лента с 9.650 точки. Борисова изхвърли лентата извън терена и взе резервния уред, който обаче се скъса. Златото на лента стана притежание на германката Ноеми Пешел с 12.250 точки.

Според регламента в многобоя може да участват само по две гимнастички от държава, а на финалите - само по една в официалното класиране.

При девойките шампионката в многобоя Татяна Воложанина завоюва три златни и един сребърен медал на финалите на отделните уреди. Българката е първа на обръч с оценка 17.100 точки, първа на бухалки със 17.900, първа на лента с 16.300 точки и втора на топка с 16.900 точки, след като допусна грешка. Шампионка на топка стана германката Маргарита Колосов със 17.100 точки.

Ансамбълът на Турция, който е воден от Камелия Дунавска, за втори пореден ден игра демонстративно на турнира. Състезанието във Варна е само седмица преди световното първенство, на което домакин е София от 10 до 16 септември.