Александър Лазаров спечели за първи път титлата на България

Александър Лазаров от ТК "Дема" спечели за първи път в кариерата си титлата на сингъл на Държавното лично първенство по тенис за мъже с общ награден фонд 10 хиляди лева. Поставеният под номер 1 Лазаров победи на финала на червените кортове на ТК "Хемус" във Велико Търново втория в схемата Габриел Донев от НСА с 6:4, 6:1 за 83 минути.

Донев реализира пръв пробив в срещата за 3:2, но последва серия от три поредни гейма на съперника. Така Лазаров сервираше за първата част, но допусна брейк на нула. В следващия гейм той реализира нов пробив след отличен прехвърлящ удар при първия си сетбол и взе аванс в резултата. Донев започна с брейк втората част, но след това Лазаров взе шест поредни гейма, за да триумфира.

С победата той заработи 1650 лева от наградния фонд. За Донев останаха 950 лева. Лазаров взе втора титла от Държавния шампионат по тенис във Велико Търново, след като вчера спечели трофея на смесени двойки в тандем с шампионката на сингъл при жените Петя Аршинкова.