Хебър с обрат и нова победа

Хебър спечели с 3:1 гостуването си на Ботев (Ихтиман).Мачът беше от 5-ия кръг на Трета Югозападна футболна лига и се игра на неутрален терен в Долна баня заради наказанието на символичните домакини от Ихтиман.

Срещата не започна добре за гостите, които допуснаха гол още във втората минута на мача. Хебър се върна в срещата само 8 минути по-късно, когато след пас на Александър Александров Стефан Лачов с глава възстанови равенството – 1:1. До края на полувремето и двата тима имаха своите ситуации, но нов гол не падна.

В първите 15 минути на втората част Танчо Калпаков освежи състава на Хебър с две смени. Георги Недялков смени Александър Александров, а Атанас Велев влезе на мястото на Николай Хаджиниколов. В 64-aта минута стражът на Ботев капитулира за втори път след добавка на Недялков и Хебър поведе.

Гостите решиха мача в 86-aта минута, когато при една от контраатаките си Иван Иванов получи добър извеждащ пас, напредна и вкара трети гол за отбора от Пазарджик.

Въпреки новата си победа Хебър остава на второ място в класирането на Трета Югозападна футболна лига, тъй като Пирин (Разлог) спечели визитата си на Рилски спортист с 2:0 и запази пълен точков актив.