Джокович прегази Гаске за 130 минути

Бившият световен номер 1 Новак Джокович продължава безпроблемната си серия срещу френски тенисисти, която върви без прекъсване от 2010 година насам. В двубой от третия кръг на US Open сърбинът преодоля безпромлемно Ришар Гаске с 6:2, 6:3, 6:3 и в спор за място на четвъртфиналите ще се изправи срещу португалеца Жоао Соуса. Победата беше под номер 13 за Ноле срещу Гаске, който има само един успех над него от 14 мача. Французинът има само пет спечелени сета срещу Джокович.

Във всеки от сетовете Джокович успяваше да пробие съперника си, след което успяваше да удържа подаванията, макар Гаске да стигна общо до шест точки за пробив.
В първия сет Джокович проби в четвъртия гейм, а след това стори същото и в осмия. Във втория сет сърбинът направи пробив още във втория гейм и докрая печелеше подаванията за крайното 6:3. В третия сет пробивът беше постигнат едва в петия гейм и сценарият се повтори докрая, а срещата продължи едва 130 минути.
“Доволен съм от краткия мач, защото така запазих свежест за предстоящия мач със Соуса. Той е тежък съперник, който обича да разиграва от дълбочината на корта. Ще ми бъде трудно. Благодаря на публиката за подкрепата”, коментира Джокович след двубоя.