Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Заместникът на Мисиджан се вихри на "Лудогорец Арена", Кешерю започна да бележи (видео)

Отборът на Лудогорец победи с 3:1 Дунав в днешния двубой от седмия кръг на Първа лига. Първото попадение бе дело на Джоди Лукоки в 26-ата минута, а в 51-ата Клаудио Кешерю удвои, като и двата гола бяха доста красиви. Две минути по-късно Кешерю отбеляза трети гол за "зелените". В 76-ата минута Иван Коконов намали на 3:1. Трите гола бяха най-малкото, с което русенци се разминаха, тъй като възпитаниците на Аутуори направиха поне 3-4 пропуски сами срещу вратаря.
Пауло Аутуори бе направил три промени в сравнение с последния мач от Лига Европа срещу Торпедо. Марселиньо и Сисиньо не стартираха от първата минута. Вирджил Мисиджан пък бе продаден на Нюрнберг. За Дунав участие не взе национала на България Светослав Ковачев, който е преотстъпен от Лудогорец и няма право да играе.
Силен мач изиграха Клаудио Кешерю и Джоди Лукоки, който в този мач, а по всяка вероятност и за вбъдеще, ще бъде заместник на Мисиджан. Освен че отбеляза гол холандецът направи множество пробива по дясното крило.
Лудогорец пропусна идеална възможност за гол още в първата минута. Яцек Горалски изведе Вандерсон, който напредна и се озова сам срещу вратаря. Димитров се хвърли самоотвержено и изби в корнер.

В 11-ата минута "орлите" създадоха нова опасност. Светослав Дяков намери Джоди Лукоки на скорост. Холандският бързак центрира към Клаудио Кешерю, но румънецът не успя да засече отблизо с глава.

Няколко минути по-късно и Лукоки пробва късмета си с изстрел от 12-13 метра, но топката срещна крака на играч на гостите и излезе в корнер.

В 26-ата минута тимът от Русе не успя да удържи Лукоки. Крилото направи на скорост двойно подаване с Кешерю и опъна мрежата с прецизен удар по въздух - 1:0 за Лудогорец!

Дунав успя да застраши вратата на домакините чак в 43-ата минута. Иван Коконов бе изведен на добра позиция, но футболистът си пое лошо топката и опропасти атаката.

"Орлите" решиха мача още в самото начало на втората част с два бързи гола. В 51-ата минута Кешерю вкара красиво попадение. Румънският голаджия опъна мрежата за 2:0 с неспасяем удар, след центриране от корнер. Голът бе истински шедьовър.

Лудогорец не спря дотук. Само две минути бяха необходими на Кешерю да запише за втори път името си сред голмайсторите. В 53-ата минута Вандерсон изведе на чиста позиция своя съотборник, който копна топката над хвърлилия се да го парира страж на Дунав - 3:0 за "орлите"!

Русенци отговориха в 61-ата минута, когато Коконов опита фалцов урар, но сантиметри го разделиха от целта.
Лудогорец реагира като попарен и създаде поредното си чисто голово положение. Влезлият като резерва Якуб Шверчок пропусна сам срещу вратаря, шутирайки в аут.

В 69-ата минута и Лукоки пропусна сам срещу вратаря.

В 76-ата минута Коконов намали на 3:1, след като на два пъти направи за смях Цветомир Панов, който така и не успя да се ориентира в ситуацията.

В 82-ата минута Димо Бакалов нацели напречната греда, след пореден пробив и центриране на Лукоки.

ЛУДОГОРЕЦ - ДУНАВ 3:1