Хитрино продължи победния си ход в Трета лига и в Тополи

Отборът на Хитрино постигна втора поредна победа от началото на първенството в Трета лига – Североизточна аматьорска футболна група. Момчетата на треньора Николай Кръстев прибавиха нови 3 точки при гостуването си на новака в групата Тополи 2010 (Тополи) в среща от поредния кръг.
Въпреки многото изгодни положения за отбелязване на гол и пред двете врати, двата отбора се прибраха на почивката при резултат 0:0. В началото на втората част гостите взеха инициативата, упражниха тотален натиск, но гол и така не падаше. Свои шансове имаха и нападателите на Тополи 2010, но в завършващата фаза грешаха или защитниците на гостите бяха на правилните си места.
В края на мача гостите от Хитрино реализираха два гола, дело на Ивелин Василев и Йордан Йорданов и напълно заслужено спечелиха двубоя. Победата на чужд терен изведе тима на Хитрино на трето място в класирането, докато Тополи 2010 е все още без спечелена точка и заедно с отборите на Кубрат 2016 (Кубрат), Устрем Д (Дончево) и Волов (Шумен) са на последните места в таблицата.
В следващия IV кръг, който ще се изиграе на 15 и 16 септември Хитрино почива, а Тополи 2010 (Тополи) гостува на Калиакра (Каварна). Преди това на 6.09.2018 г. и 9.09.2018 г. са срещите за Купата на аматьорите за определяне на финалистите по области.