Серията на Дижон приключи

Поредицата от три предни победи на Дижон от началото на сезона в Лига 1 приключи. Тимът от Източна Франция загуби с 0:2 от Каен в мач от четвъртия кръг на френския шампионат. Енцо Кривели откри в 21-ата минута, а в самия край на мача Клаудио Бовю подпечата успеха на нормандците. Въпреки поражението Дижон остава на втора позиция в подреждането с актив от девет точки. Каен пък записа първи успех и в момента е на десето място с пет точки.

Първа загуба записа и Лил. “Кучетата” бяха надиграни от Анже с 0:1. Исмаел Траоре бе автор на гола в 60-ата минута. Томас Мангани бе изгонен малко по-късно, но това не попречи на крайната победа. Това бе първи успех за тима от Западна Франция. Лил е на четвърта позиция със седем точки, докато Анже все още е предпоследен с три.

Монпелие взе минимален успех при визитата си на Реймс. Единственото попадение бе дело на Амброаз Ойонго в 77-ата минута. И двата тима имаха по няколко положения за гол до края, но в крайна сметка радостта бе за южняците, които вече имат седем точки и са на пета позиция. Реймс пък е с една по-малко на осма.

Нант записа първи успех, след като се наложи с 3:2 като гост на Страсбург. Людовик Ажорк откри за домакините, но още преди почивката “канарчетата” обърнаха. Стефан Митрович си отбеляза автогол, а след това Лукас Еванджелиста даде преднина. В средата на втората част Емилиано Сала вкара трети гол за Нант, а малко преди края Нуно да Коста намали за Страсбург, но за повече нямаше време. Нант е на 15-а позиция с четири точки, Страсбург също има толкова, но по-добрата голова разлика го праща на 13-о място.