Испания

Забравете Кристиано! Реал Мадрид има нови голови властелини (галерия)

01 септември 2018 | 23:37 - Обновена
Европейският крал Реал Мадрид записа убедителна победа с 4:1 над гостуващия Леганес в среща от третия кръг на Ла Лига. Гарет Бейл (17), Карим Бензема (47 и 61) и Серхио Рамос (68 - дузпа) зарадваха феновете на “Сантиаго Бернабеу”. Точен за гостите от “Бутарке” беше Карийо (24 - дузпа). Мадридистите нямат поводи за притеснение след първите срещи в Примера след напускането на Кристиано Роналдо. За три мача Бензема има четири попадения, а Бейл - три.

Дебют за европейския шампион направи Тибо Куртоа, които измести от вратата Кейлор Навас. Юлен Лопетеги традиционно заложи на нападателното трио Гарет Бейл, Карим Бензема и Марко Асенсио. Рафаел Варан отново зае своето място до Серхио Рамос, след като пропусна предната среща. Завръщането на Лука Модрич пък значеше позиция на скамейката за Иско.
Преди срещата Лука Модрич, Серхио Рамос и Кейлор Навас показаха отличията си от церемонията на УЕФА в Монако.
Хърватският халф получи жълт картон още в третата минута за остро нарушение в средата на терена. Две минути по-късно "лос бланкос" създадоха първото много добро голово положение. Марсело подаде отляво към Асенсио, той овладя великолепно на гърди и сам срещу вратаря опита прехвърлящ удар. Топката прехвърли вратаря, но кацна върху мрежата зад напречната греда.
В десетата Марсело центрира и преодоля едновременно и защитата и вратаря Иван Куеяр. Бензема беше много близо до топката, но не прецени отскока си и изпусна момента. В 14-ата Модрич изрита топката в крака на Хави Ерасо, след което тя се удари в ръката на испанеца. Контактът не беше достатъчен за дузпа.
В 17-ата домакините стигнаха до първо попадение. Дани Карвахал се измъкна хитро без топка, получи дълго подаване и моментално върна назад, откъдето Бейл вкара от въздуха. Уелсецът стреля от десет метра, а вратарят Пичу Куеяр игра с топката, но не достатъчно, за да спре пътя й към мрежата. Гостите от "Бутарке" отговориха подобаващо. В 23-ата минута Ерасо излъга Каземиро и бразилецът направи дузпа. Карийо финтира с тяло Куртоа и отбеляза от бялата точка - 1:1.
В 28-ата Сантос получи коридор и шутира фронтално от 20 метра. Белгийският страж на Реал се справи без колебание и улови. В 32-ата Карвахал се отличи с ново яростно включване отдясно, испанският национал преодоля съперник и центрира към далечната греда, където Бейл нямаше как да придаде сила на топката с глава и вратарят Куеяр се справи без затруднения. В добавената минута на първото полувреме Асенсио овладя на гърди след пас на Марсело и шутира към близкия ъгъл - вратарят на Лега "закова" топката.
В 47-ата Бензема отбеляза спорен гол с глава след центриране отляво. Френският стрелец се разписа с глава и останаха съмнения за нарушение в атака. Главният съдия Хайме Латре първоначално назначи фал срещу защитника. Последваха две минути на суетене, след които реферът прегледа видеоповторението и посочи центъра за гол - 2:1.
След попадението Реал се разигра. В 58-ата Тони Кроос отправи много атрактивен удар от въздуха от около 15 метра. Вратарят беше като закован на мястото си, а топката облиза гредата от външната страна. В 61-ата Бензема отбеляза трето попадение във вратата на “лос пепинерос”. Франският нападател много елегантно прати топката в долния десен ъгъл на вратаря след изстрел от пеналта. Головият удар завърши подобаващо много класна атака, започната отляво.
След третия гол Лопетеги замени Модрич и пусна Иско. В 65-ата Унай Бустинса явно спъна Асенсио и реферът отсъди дузпа. Серхио Рамос финтира вратаря без топка и прати топката в мрежата за 4:1. До края момчетата на Лопетеги атакуваха и можеха да вкарат още някой гол, но не се напрягаха особено.
През следващия уикенд няма да има мачове от Примера заради срещите от Лигата на нациите.

Лукас Васкесвлиза Лукас Васкес
81' Микаел Сантос  Микаел Сантосизлиза
Диего Ролан  Диего Роланвлиза
Марко Асенсиоизлиза Марко Асенсио  78'
Дани Себайосвлиза Дани Себайос
70' Набил Ел Зар  Набил Ел Заризлиза
Юсеф Ен Насири  Юсеф Ен Насиривлиза
69' Хави Ерасо  Хави Ерасоизлиза
Микел Весга  Микел Весгавлиза
Серхио Рамосдузпа Серхио Рамос  66'
Лука Модричизлиза Лука Модрич  62'
Исковлиза Иско
Карим Бенземагол Карим Бензема  61'
Карим Бенземагол Карим Бензема  48'
27' Микаел Сантос  Микаел Сантосжълт картон
24' Гуидо Карийо  Гуидо Карийодузпа