България започна със загуба на Европейското за девойки

Националният волейболен отбор на България за девойки до 19 години стартира със загуба участието си на Европейското първенство в Албания. Момичетата на треньора Асен Методиев паднаха от връстничките си от Полша с 0:3 (23:25, 18:25, 22:25) в първия си мач от Група I на шампионата, игран тази вечер в спортната зала "Димитраг Гога" в Дуръс.

Младите български волейболистки тръгнаха равностойно в първия гейм. Впоследствие полякините дръпнаха и успяха да задържат българските момичета на 2-3 точки от себе си, което бе достатъчно да поведат след 25:23. Втората част протече изцяло под диктовката на "Дружина полска". Третият гейм започна силно за възпитаничките на Асен Методиев, които поддържаха темпото до 20:19. След това, в ключовите моменти полските им съпернички съумяха да изравнят и да обърнат резултата. Така те записаха чист успех с 3:0 след 25:22.

Най-резултатни за българския тим бяха Александра Георгиева (2 блока, 2 аса и 38% ефективност в атака) и Александра Миланова (2 блока, 53% ефективност в атака и 32% позитивно посрещане) с 13 и 12 точки. За полякините над всички бе Магдалена Щисяк със страхотните 20 точки (2 блока, 1 ас и 55% ефективност в атака) за победата.

Утре (2 септември) от 16,00 часа българско време младите "лъвици" ще излязат за втория си мач в групата срещу отбора на Холандия, който по-рано днес надигра домакините от Албания с 3:0 гейма. Волейболистките на "Дружина полска" пък ще играят с Италия, която по-късно тази вечер ще спори с Беларус.

ПОЛША - БЪЛГАРИЯ 3:0 (25:23, 25:18, 25:22)