Рекордната покупка на Борусия (М) започна с головете и в първенството

Аугсбург и Борусия (Мьонхенгладбах) завършиха 1:1 в “напечен” сблъсък от втория кръг на германското първенство. Баварците доминираха през повечето време и създадоха много повече положения, но и гостите имаха своите шансове дори за краен успех.

Още в първата минута Торган Азар излезе сам срещу вратаря на Аугсбург, но пропусна.

Домакините поведоха след 12 минути игра, когато Михаел Грегорич реализира след подаване на Филип Макс. През миналия сезон двамата бяха сред отличните на Аугсбург, като първият завърши с 13 попадения, а левият бек със същия брой асистенции.

Пет минути по-късно защитникът Джефри Гауелею спаси сигурно попадение на сметката на Гладбах, изчиствайки топката от голлинията.

На полувремето треньорът на Борусия Дитер Хекинг направи двойна смяна, като единият от новите на терена беше лятното попълнение Аласан Плеа, който беше взет от Ница за рекордните за клуба 23 млн. евро. Снажният нападател се отблагодари за доверието с изравнителен гол в 68-ата минута, когато на далечната греда завърши заучено изпълнение на корнер. при борбата за място в наказателното поле французинът като че ли изблъска Коо Жа-Чеол, но съдията прецени, че кореецът е преиграл и след разглеждана на ситуацията с ВАР посочи центъра. Toва е дебютно попадение за него в Бундеслигата, като той има и три за Купата на Германия.

До края и двата отбора имаха възможности за победно попадение, но такова не падна.