Царско село продължава да е без грешка

Лидерът във Втора лига Царско село постигна шеста поредна победа в шампионата и продължава да е без грешка от началото на надпреварата. Тимът от София днес победи коравия тим на Черноморец (Балчик) с 4:2 в мач от шестия кръг на втория ни ешелон.

Срещата започна изненадващо и в самото начало на мача гостите откриха резултата. Юнуз Юнуз даде преднина на Балчик във втората минута. Скоро обаче играчите на Никола Спасов взеха нещата в свои ръце и стигнаха до тотален обрат още до почивката. Владимир Семерджиев изравни в 11-ата минута, а малко по-късно Георги Минчев даде аванс на Царско село. В 32-ата Китан Василев покачи на 3:1, а в самия край на полувремето преднината на домакините стана три попадение. Севдалин Стайков си отбеляза автогол при едно меле в наказателното поле на Черноморец.

След почивката темпото в срещата спадна, след като домакините имаха вече комфортен аванс. Все пак гостите не се отказаха да се борят и стигнаха до намаляване на резултата. Точен бе Валентин Йосков в 70-ата минута. За повече гостите обаче нямаха сили и до повече попадения не се стигна.

По този начин Царско село вече има шест точки преднина на върха на подреждането. Тимът на Никола Спасов е с 18 точки, а вторият - ЦСКА 1948 е с 12. Черноморец (Балчик) от своя страна е с осем точки на седма позиция.

ЦАРСКО СЕЛО - ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК) 4:2
0:1 Юнуз Юнуз (2)
1:1 Владимир Семерджиев (11)
2:1 Георги Минчев (22)
3:1 Китан Василев (33)
4:1 Севдалин Стайков (44-а)
4:2 Валентин Йосков (70)