Вердер нокаутира Айнтрахт в 96-ата минута

Вердер (Бремен) помрачи повторния дебют на Кевин Трап на вратата на Айнтрахт (Франкфурт), побеждавайки при гостуването си на “Комерцбанк Арена” с 2:1. Това бе първа победа за сезона за зелено-белите, които изкопчиха успеха в самия край на мача, смълчавайки десетките хиляди фенове на домакините, изпълнили трибуните днес.

Гостите от Вердер откриха резултата още в 20-ата минута на срещата. Тогава Юя Осако овладя добре дълъг пас от страна на Максимилиан Егелщайн и след като надбяга Давид Абрахам, прати топката в мрежата на Кевин Трап - 0:1. Преди това Айнтрахт загуби другия си централен защитник Карлос Салседо, който се контузи в 11-ата минтуа и бе заменен, а в 32-ата Джетро Вилемс бе изгонен с директен червен картон за удар без топка.

Себастиен Алер възстанови равенството малко след началото на второто полувреме. Френският нападател реализира дузпа в 53-ата минута, отсъдена за нарушение на Иржи Павленка срещу Мият Гачинович. При нарушението обаче вратарят на Вердер получи удар в лицето и бе изнесен на носилка, а след това и сменен. Бременци се пребориха за успеха в заключителните секунди на двубоя. Съдията даде продължение от 7 минути, a в предпоследната минута от добавеното време Милот Рашица реализира от пряк свободен удар, осигурявайки трите точки на своя отбор - 2:1.