Слаб Манчестър Сити се справи с Нюкасъл (видео)

Манчестър Сити спечели с 2:1 домакинството си на Нюкасъл, но въобще не впечатли с изявите си. Отборът на Гуардиола поведе рано с гол на Стърлинг, но постепенно загуби ритъм и в цялата среща бе далеч от обичайното си ниво. "Свраките" изравниха след половин час игра, когато защитникът Йедлин завърши отлична контраатака. Великолепен удар от далечно разстояние на Кайл Уокър донесе трите точка на “гражданите”, след като бранителят се разписа в 52-ата минута.

Дефанзивната тактика на Рафаел Бенитес издържа доста дълго време срещу Челси преди седмица, но на “Етихад” се пропука още в осмата минута. Манчестър Сити започнаха с постоянни атаки от самото начало. Първата опасност се откри пред Марез, но той стреля встрани от вратата. При следващата “гражданите” поведоха. Ласелс сбърка, топката попада в Стърлинг, той напредна и заби топката в мрежата с красив удар.

Домакините малко намалиха темпото и започнаха по-спокойно да организират атаките си, като през няколко минути стигаха до положение пред Дубравка. Прекрасен далечен удар на Агуеро мина малко встрани от гредата. В 19-ата минута Жезус пропусна да удвои аванса на Сити. Бразилецът получи топката от Агуеро, на два пъти финтира отлично, като си освободи пространство за изстрел, но ударът бе слаб, а и вратарят на гостите бе добре пласиран.

Отборът на Гуардиола обаче започна да разиграва прекалено спокойно и бе наказан. При един от редките ситуации, в които игра с топката, Нюкасъл организира блестяща контраатака. Кенеди изведе Рондон отляво, а той насочи топката към непокрития Йедлин. Американският защитник нахлу на скорост и заби точката в мрежата за изненадващия изравнителен гол.

До края на първата част и в началото на втората в играта на Сити се виждаше липса на идеи и те не стигаха до чисти голови положения. Въпреки това, те поведоха в 52-ата минута. Тогава страхотен далечен удар на Кайл Уокър прати топката в десния долен ъгъл на Дубравка. Малко по-късно попадение на Жезус бе отменено поради засада, а бразилецът бе сменен секунди след това.

Вратарят на “свраките” Дубравка опази вратата си по невероятен начин в 63-ата минута. Той първо отрази удар на Фернандиньо отблизо, а след това изстрел на Давид Силва при добавката. Топката се върна в испанеца и неговият нов удар бе блокиран. В последната третина на мача “гражданите” продължиха да владеят топката, но не правеха нещо особено с нея. Гостите пък не ги притесниха особено, въпреки че направиха опит в края. Малко преди последния съдийски сигнал Агуеро бе изведен сам срещу Дубравка, но първо стреля в него, а след това далеч от опразнената врата.

МАН СИТИ - НЮКАСЪЛ 2:1
1:0 - Стърлинг (8)
1:1 - Йедлин (30)
2:1 - Уокър (52)