Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Първият съперник на Лудогорец с нова издънка

Първият съперник на Лудогорец в групите на Лига Европа Байер (Леверкузен) записа втора поредна загуба в Бундеслигата. Този път “аспирините” преклониха глава пред Волфсбург на свой терен - 1:3. Преди седмица пък тимът на Хайко Херлих стартира шампионата с 0:2 при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах), което няма как да не притеснява ръководството и запалянковците на клуба.

Днес Байер се представи много слабо и съвсем заслужено не взе нищо от домакинството си. Тимът поведе в 24-ата минута чрез красив удар на откритието си от миналия сезон Леон Бейли, но след това не успя да се противопостави на силната игра на Волфсбург.

В 36-ата минута Яник Герхарт стреля почти от самата аутлиния и вратарят Рамазан Йозджан отклони топката в мрежата си, заради което това беше записано като автогол. В 55-ата минута новият централен нападател на “вълците” Ваут Вегхорст реализира с глава за 1:2, а след още пет минути друг от чужденците - Ренато Щефен, покачи на 3:1 в полза на гостите.
Преди това Вегхорст и Щефен бяха направили пропуски от по няколко метра, а Йозджан се намеси добре при изстрел на Йосип Брекало и последвал рикошет.

За визитата си в Разград на 20 септември футболистите на Байер ще бъдат допълнително затруднени, защото пет дни по-рано ще са гостували на шампиона Байерн (Мюнхен).

За Волфсбург пък това е втора победа след 1:0 над Шалке 04 в първия кръг.