Интер убеди и започна с победите в дебюта на "Нинджата" (видео)

Отборът на Интер победи като гост тима на Болоня с 0:3 в среща от 3-ия кръг на Серия "А". Попаденията за "нерадзурите" отбелязаха Раджа Наинголан в 67-ата минута, Антонио Кандрева в 82-ата и Иван Перишич две минути по-късно. Така грандът от Милано записа първа победа през кампанията след двете издънки срещу Сасуоло (0:1) и Торино (2:2). Голът на Наинголан пък е негов първи с фланелката на "нерадзурите" в официален мач.
Наставникът на Интер Лучано Спалети заложи на схема 3-4-2-1, в която централен нападател бе Балде Кейта. Сенегалският футболист замести капитана на "нерадзурите" Мауро Икарди. Голмайсторът на Интер е с мускулен проблем, който му попречи да вземе участие в днешния двубой. Зад Кейта действаха Иван Перишч и Раджа Наинголан, който пък направи своя официален дебют с фланелката на Интер. В средата на терена Марсело Брозович и Роберто Галярдини помагаха на защитата, а по фланговете Интер разчиташе на Квадво Асамоа и Матео Политано. Тройката в защита за гранда бе съставена от Данило Д’Амброзио, Милан Скриняр и Стефан де Фрай. Под рамката застана неизменният титуляр за “нерадзурите” Самир Ханданович.
Домакините от Болоня излязоха на "Ренато Дал'Ара", подредени в схема 3-5-2. Пред Скорупски действаха Де Майо, Данило и Халандер, а петимата в средата на терена бяха Матиело, Поли, Пулгар, Джемаили и Дийкс. В атака наставникът на Болоня Филипо Индзаги предпочете Федерико Сантандер пред Матия Дестро. Парагваецът си партнираше с Диего Фалчинели.
Още във втората минута на срещата Интер можеше да излезе напред в резултата след неразчетена намеса на Лукаш Скорупски, който увисна при центриране на Матео Политано. Иван Перишич бе останал непокрит на втора греда, но не очакваше подобна изява от стража и топката отскочи от главата му в аут. В 6-ата минута Роберто Галярдини не успя да отбележи от чиста голова позиция, след като при удара му топката отскочи от чим.

Три минути по-късно пред Болоня се откри най-чистото положение в мача, при което Самир Ханданович показа истинска класа. Хеландер стреля с глава от около два метра, но словенският страж успя да спаси с една ръка. В 22-ата минута добра атака на Интер завърши с удар на Политано над вратата.
В последните минути на първото полувреме футболистите на Интер упражниха по-сериозен натиск, от който обаче не се стигна до гол. В добавената минута на редовното време Раджа Наинголан опита късмета си с изстрел от далечна дистанция, който премина над напречната греда. В 53-ата минута Балде Кейта успя да промуши топката през краката на бранител, но ударът му не намери близкия ъгъл на вратата зад Скорупски.
В 54-ата минута Блерим Джемайли получи топката в близост до наказателното поле, завъртя се добре със защитник на гърба, но стреля в аут. В 67-ата минута Интер излезе напред в резултата след дебютно попадение на Раджа Наинголан. Белгийският полузащитник получи добра топка в наказателното поле от Политано, овладя с левия крак и със силен удар с десния успя да отбележи във вратата на Скорупски.
В 74-ата минута Федерико Сантандер бе близо до това да изравни резултата, но ударът му с глава мина на сантиметри от страничния стълб на Ханданович. Минута по-късно Балде Кейта стреля над вратата от непосредствена близост.
В 82-ата минута Интер стигна до втори гол. Влезлият в игра Антонио Кандрева завърши безупречно добро подаване на Иван Перишич в наказателното поле. Две минути по-късно Перишич бе този, който вкара топката във вратата. Хърватинът получи топка от Матиас Весино, излъга противников бранител, след което вкара в обратния ъгъл на вратата зад Скорупски.
До края на полувремето двата тима не създадоха нищо по-сериозно в предни позиции и така Интер записа първи три точки за сезон 2018/19 в Серия "А". Болоня пък е с актив от една точка и заема 17-о място във временното класиране.

БОЛОНЯ - ИНТЕР 0:3
0:1 Наиголан (67')
0:2 Кандрева (82')
0:3 Перишич (84')

Болоня: Скорупски, Де Майо, Данило, Халандер, Матиело, Поли, Пулгар, Джемаили, Дийкс, Фалчинели, Сантандер

Интер: Ханданович, Д’Амбризио, Скриняр, Де Фрай, Асамоа, Брозович, Галярдини, Политано, Наинголан, Перишич, Кейта