Ливърпул измъкна победата в Лестър, грешка на Алисон доведе до първи гол във вратата му (видео)

Ливърпул стигна до много трудна победа с 2:1 при гостуването си на Лестър. Така мърсисайдци записаха четвърта поредна победа от началото на сезона и продължават да са лидери в класирането с пълен актив. Отборът на Юрген Клоп водеше с 2:0 след първото полувреме след попадения на Мане и Фирмино. След почивката Лестър имаше предимство, но рядко стигаше до голови положения. Първият гол, който Ливърпул допусна този сезон, бе в 63-ата минута, когато груба грешка на Алисон позволи на Гезал да намали за 1:2.

Лестър и Ливърпул започнаха агресивно двубоя на “Кинг Пауър Стейдиъм”. Отборът на Клод Пюел се опитваше да пресира високо и да притеснява съперника от първите минути. Тимът обаче рискуваше, тъй като при загуба на топката бързите атаки на мърсисайдци носеха опасности. Още в четвъртата минута гостите пропуснаха великолепна възможност да поведат. Хендерсън намери Салах, който изведе Фирмино на добра позиция. Бразилецът стреля право в Шмайхел, който изби. При добавката Салах направи голям пропуск, след като топката се върна при него и той просто трябваше да я насочи покрай вратаря.

Тимът на Юрген Клоп откри резултата в десетата минута. Тогава Робъртсън проби отляво и опита да намери в наказателното поле Мане. Магуайър не успя да изчисти и кълбото стигна до нападателя, който прати топката в мрежата. Така Садио продължи блестящия си старт на сезона, като реализира четвърти гол.

Попадението даде още по-голяма увереност на Ливърпул, който в следващите минути имаше сериозно преимущество, владееше топката и направи още няколко добри атаки. Постепенно домакините се съвзеха и стигнаха до най-добрата си ситуация пред вратата на Алисон от началото на срещата. Мадисън бе в основата на атаката. Негов удар бе блокиран, а след това Гезал изведе Грей, който отправи удар, но вратарят на гостите го отрази. “Лисиците” изнесоха играта и известен период имаха контрол върху случващото се на терена.

До почивката домакините имаха предимство, като опитваха да притиснат съперника. Играчите на Пюел пресираха и ограничиха мърсисайдци от офанзивни действия. Въпреки усилията им, в атака Лестър не успя да създаде нещо сериозно пред Алисон. Ливърпул игра по-прибрано в този период, уддържа на този натиск на съперника и нанесе втори удар в края на полувремето.

След дълъг период, в който тимът на Клоп не игра много с топката, той организира добра атака две минути преди почивката. Салах стреля ниско, но Шмайхел се справи. Последваха два ъглови удара, а при втория Фирмино засече великолепно центрирането на Милнър с глава и удвои преднината на мърсисайдци. С това Джеймс Милнър изравни Дейвид Бекъм по асистенции във Висшата лига с 80, като само шест футболисти са пред тях в историята на първенството.

Лестър продължи с добрата си игра и в началото на втората част, въпреки че получи тежък удар с втория гол точно преди почивката. “Лисиците” поставиха мърсисайдци под натиск и в 52-ата минута бяха близо до гол. Джеймс Мадисън получи топката в наказателното поле, финтира и точно, когато нанесе удар Джо Гомес бе на позиция да го блокира.

Малко по-късно Уес Морган не успя да насочи топката към мрежата от близко разстояние. Гостите отговориха с отлична бърза атака, но в нейния край Салах от великолепна позиция реши да подава на Милнър, а това не бе точното решение в ситуацията.

Натискът на Лестър даде резултат в 63-ата минута, когато Алисон им подари един гол. Вратарят на Ливърпул получи не особено удобна топка от Ван Дайк, но спокойно можеше да я изчисти. Стражът обаче реши да финтира влезлият преди секунди Келеши Иеанашо и сбърка фатално. Нападателят прати топката в наказателното поле, където Гезал успя да я насочи към мрежата.

Попадението обърка мърсисайдци, публиката на “Кинг Пауър Стейдиъм” се вдъхнови, а домакините се опитаха да се възползват от преимуществото си, но не стигна до нови голови ситуации. Клоп опита да промени нещо, като пусна в игра Кейта и Шакири на мястото на Хендерсън и Салах. Гостите опитваха да забавят темпото в моменти, в които владееха топката и постепенно успяха да направят това.

ЛЕСТЪР - ЛИВЪРПУЛ 1:2
0:1 - Мане (10)
0:2 - Фирмино (45)
1:2 - Гезал (63)