Ботев (Пд) спря ЦСКА-София, Чинков не даде дузпа за "канарчетата" (видео+галерия)

Ботев (Пловдив) и ЦСКА-София завършиха 0:0 в мач от 7-ия кръг на Първа лига, който се проведе в Коматево.

Срещата бе равностойна, но домакините можеха и да я спечелят, ако не бяха някои отсъждания на рефера Волен Чинков. В 42-ата минута той трябваше да посочи бялата точка за нарушение на Секулич срещу Афонсо, но не го направи. Секунди по-късно Стивън Петков бе фаулиран около границата на наказателното поле като не се видя дали е във или извън пеналта, но съдията отново не санкционира гостите.
Иначе първата опасност бе пред вратата на гостите във втората минута. Тогава Неделев центрира от корнер към Диого, който стреля с глава, но в аут. Червените отговориха с добър самостоятелен пробив на Джеси в 12-ата минута. Фланговият футболист преодоля великолепно Филипов по лявото крило и центрира успоредно на голлинията, последва меле, но в крайна сметка отбраната на канарчетата успя да изчисти.

В 18-ата минута Ничев за втори път опита да преодолее със самостоятелен пробив нападателите на гостите и отново сбърка. Топката му бе отнета от Мауридес, който изведе Десподов сам срещу вратаря, но Ничев се върна и изби с шпагат. Дори да бе паднал гол обаче, той нямаше да бъде зачетен, тъй като страничният рефер вдигна засада, която не съществуваше.
В 20-ата минута Малинов извърши много груб фаул срещу Стивън Петков, но реферът Волен Чинков отказа да му покаже жълт картон. Преди това такъв бе спестил на Десподов за умишлено задържане, а секунди след нарушението на Малинов не декорира в жълто и Лясков.

В 27-ата минута съдията спря атака на Десподов със спорна засада, нападателят се ядоса, изрита топката и получи жълт картон. Седем минути по-късно добра атака на канарчетата завърши с пас на Неделев към Диого, но сантиметри не достигнаха на втория да засече в празната врата.

Към края на полувремето Ботев наложи натиск и създаде няколко добри възможности. Първо, в 42-ата минута, Неделев стреля опасно, но Черниаускас спаси. Секунди по-късно Секулич подкоси Афонсо, но Волен Чинков, който видя отлично ситуацията, изненада всички отказвайки да отсъди 100-процентова дузпа.

В 43-ата минута съдията подмина ново нарушение, този път срещу Стивън Петков, което бе около границата на наказателното поле на червените.

Второто полувреме започна с натиск на ЦСКА-София. Първото опасно положение логично бе в полза на гостите. Десподов центрира от фаул, Бодуров стреля с глава, въпреки че бе с гръб към вратата, а топката профуча на няколко сантиметра покрай лявата греда.

Ботев отговори със силна атака в 58-ата минута, при която Неделев центрира към непокрития Стивън Петков, а топката като по чудо не попадна в мрежата на гостите.

Постепенно натискът на червените отслабна и до края на мача играта бе равностойна.

В 70-ата минута Десподов трябва да е доволен, че не получи втори жълт картон за нарушение срещу Диого. Десет минути след това ЦСКА-София се възползва от грешка на Минев и организира добра контраатака. При нея Мауридес изведе отлично с едно докосване резервата Жоржиньо сам срещу вратаря, но Кристиян Димитров го настигна и със страхотен шпагат му изби топката.

След тази ситуация зачестиха нарушенията, чрез които играта се накъса, и до края на срещата двете отбрани без проблем се справиха със задачата си да не допуснат гол в своята врата.

БОТЕВ (ПД) - ЦСКА-СОФИЯ 0:0
Ботев (Пд): Кайзер, Филипов, Димитров, Ничев, Минев, Балтанов, Терзиев, Неделев, Афонсо, Кампос, Петков

ЦСКА-София: Черниаускас, Чорбаджийски, Бодуров, Пинто, Джеси, Мауридес, Лясков, Малинов, Десподов, Тиаго, Секулич

снимки: Емона Цончева, Sportal.bg