Надал потрепери срещу Хачанов, но продължава напред

Защитаващият титлата си от Откритото първенство на САЩ Рафаел Надал се измъчи с руснака Карен Хачанов, но продължава в четвъртия кръг на надпреварата. Поставеният под номер 1 в схемата испанец надви коравия си съперник с 5:7, 7:5, 7:6 (7), 7:6 (3) след цели 4 часа и 25 минути на корта. Преломният момент в мача настъпи при 5:4 в полза на Хачанов във втория сет, който сервира за победата в частта. Рафа проби на два пъти съперника докрая и успя да изравни резултата в сетовете, след което постигна своето, макар и трудно.

Това беше пета среща между двамата тенисисти, като Хачанов за първи път успя да спечели сет срещу Надал. Испанецът пък го беше побеждавал до този мач вече на турнирите в Пекън, Монте Карло, Торонто и “Уимбълдън” в Лондон. В следващия кръг Надал ще играе с грузинеца Николоз Басилашвили.

По време на мача с Хачанов Надал даде признаци на проблеми с дясното коляно, но на пресконференцията след срещата обяви, че за следващия мач ще бъде готов на 100 процента.

“Почувствах нещо, но по време на турнири предпочитам да не говоря много за такива неща. По-добре да оставим този разговор за след това. Усещането ми е, че за следващия мач няма да имам проблеми. Мачът с Хачанов беше много тежък, изпитах трудни моменти, затова съм щастлив, че успяхда го победя. Бъдещето е пред него. Той е млад и много талантлив. Какво си  помислих след загубата на първия сет? Че трябва да спечеля следващите три”, коментира Надал.
В четвърти кръг на турнира е и южноафриканецът Кевин Андерсън, който отстрани канадеца Денис Шаповалов 4:6, 6:3, 6:4, 4:6, 6:4 в първата среща помежду им на корта.