Хановер спря Борусия Дортмунд

Отборът на Хановер удържа 0:0 у дома срещу големия фаворит Борусия Дортмунд в първия мач от втория кръг на Бундеслигата. Това беше второ равенство за тима от Хановер, който в първия кръг завърши 1:1 срещу Вердер. Гостите от Дортмунд си тръгват разочаровани от “HDI Арена”, след като на старта на сезона разгромиха с 4:1 РБ Лайпциг.
Воденият от Люсиен Фавр тим можеше да стигне до победата на два пъти в мача, но пропиля отличните възможности. Първата беше в 41-ата минута, когато пред Марко Ройс се отвори добра възможност, но вратарят на домакините Михаел Есер се справи отлично. Двадесет минути по-късно и Максимилиан Филип пропусна целта, като ударът му с глава мина на сантиментри от вратата. С равенството Борусия събра 4 точки и излезе временно начело в класирането. Хановер е девети с 2.