Избраха Стефан Велков за играч на мача срещу Аякс

Отборът на Ден Бош стигна до равенство 1:1 в домакинството си на втория отбор на Аякс от 3-ия кръг във Втора дивизия на Холандия. Цял мач за домакините записа българският национал Стефан Велков и бе избран за играч на мача за представянето си. Бранителят бе много стабилен в зоната си и имаше сериозен принос за точката.

Домакините откриха рано резултата. Още в 6-ата минута Белтраме порази вратата на съперника за 1:0.

В самия край на първото полувреме обаче Буяхлафен получи втори жълт и червен картон и остави отбора си в намален състав за второто полувреме.

Аякс се възползва от численото си предимство и успя да стигне до точката. В 75-ата минута Екелнкамп отбеляза за крайното 1:1.

Така двата тима са залепени плътно един зад друг в класирането с по 4 точки, като заемат 10-ото и 11-то място.