Слоун Стивънс се класира за четвъртия кръг на US Open

Слоун Стивънс, най-високо поставената тенисистка на откритото първенство по тенис на САЩ, победи Виктория Азаренка и се класира за четвъртия кръг.
Американката и миналогодишна победителка на US Open надви съперничката си от Беларус с 6:3, 6:4. Стивънс спечели два пробива за първия сет, но във втория започна по-трудно и Азаренка дори спечели серивс-гейм на нула. Кратка почивка заради дъжд обаче отново даде предимство в играта на американката и след нови три пробива тя спечели мача, продължил 70 минути.
"Когато нещата станаха трудни, аз продължих да се боря с всички сили и спечелих. Играех срещу бивша победителка в турнири от Големия шлем, така че трябваше да бъда на ниво и в трудните моменти", каза тя.
Поставената под номер 15 Елизе Мертенс продължи да се представя добре на турнира, след като победи с 6:3, 7:6(4) Барбора Стрицова. До началото на седмицата белгийката не беше печелила мач на откритото първенство на САЩ. Рускинята Мария Шарапова също продължава напред след победа с 6:2, 7:5 срещу Сорана Кърстя от Румъния.