Димитър Янакиев достигна до четвъртфиналите на сингъл и на двойки

Димитър Янакиев се класира за четвъртфиналите на сингъл и на двойки мъже на международния турнир по бадминтон в Харков (Украйна) с награден фонд 25 хиляди долара. Янакиев игра страхотно и победи номер 4 в схемата Максим Мореелс (Белгия) с 21:15, 21:16 за 37 минути, а в спор за място на полуфиналите утре ще срещне Йоахим Персон (Дания).
На двойки мъже Иван Русев и Димитър Янакиев в първия си мач се справиха с представителите на домакините Глеб Бекетов и Михайло Махновски с 21:12, 21:18 за 29 минути, а след това победиха и третите в схемата Яромир Яначек и Томаш Швейда (Чехия) с 16:21, 21:16, 22:20 за 48 минути. Следващите им съперници са украинците Витали Конов и Олександър Шмундяк.

Даниел Николов загуби в третия кръг от Ади Риски Двикайо (Азербайджан) в оспорван мач с 22:20, 18:21, 18:21 за 65 минути.