Шарапова се наложи срещу румънка, Вожняцки отпадна

Шампионката през 2006 година Мария Шарапова (Русия) се класира за третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис. Поставената под номер 22 Шарапова елиминира Сорана Кърстя (Румъния) с 6:2, 7:5 за 110 минути. Бившата водачка в световната ранглиста взе сравнително лесно първата част, но във втората част трябваше да наваксва ранен пробив пасив, а при 5:4 Кърстя сервираше за сета, но със серия от три поредни гейма Шарапова стигна до обрат и до крайната победа. Така рускинята записа 22 победи в 22 мача от вечерната серия на "Флашинг Медоус", въпреки че направи цели 10 двойки грешки и общо 33 непредизвикани грешки. Следващата съперничка на Шарапова ще бъде шампионката от "Ролан Гарос" през миналия сезон и десета поставена Елена Остапенко (Латвия), която надделя трудно над представителката на домакините Тейлър Таунзънд с 4:6, 6:3, 6:4.
Финалистката през 2009 и 2014 година Каролине Возняцки (Дания) изненадващо отпадна във втория кръг. Поставената под номер 2 и победителка в Откритото първенство на Австралия през този сезон Возняцки загуби от Леся Цуренко (Украйна) с 4:6, 2:6. Датчанката стартира добре мача и поведе с 3:1, но до края Цуренко доминираше. Возняцки завърши със само 6 печеливши удара срещу 33 непредизвикани грешки в мача. 29-годишната украинка пък очаква в третия кръг Катержина Синиакова (Чехия), която записа рекордно класиране в турнира, след като победи Айла Томлянович (Австралия) с 6:4, 6:7(3), 7:6(4). Финалистката от миналия сезон и номер 14 в схемата Медисън Кийс се справи лесно със сънародничката си Бернарда Пера с 6:4, 6:1, а следващата й съперничка ще бъде Александра Крунич (Сърбия). Крунич отстрани Кирстен Флипкенс (Белгия) с 6:3, 6:1. Шампионката през 2016 година и номер 4 в схемата Анжелик Кербер се поизмъчи, но елиминира Йохана Ларсон (Швеция) с 6:2, 5:7, 6:4. Кербер пропиля аванс от 4:1 гейма във втория сет, но в третата част все пак стигна до успеха. Тя ще играе срещу 29-ата поставена Доминика Цибулкова (Словаия), която би Су-Вей Сие (Тайван) със 7:6 (3), 4:6, 6:4. Номер 6 Каролин Гарсия (Франция) спечели срещу олимпийската шампионка от Рио 2016 Моника Пуиг (Пуерто Рико) с 6:2, 1:6, 6:4, а в третия кръг очаква 30-ата в схемата Карла Суарес-Наваро (Испания), която навакса пасив от 1:3 гейма в третия сет и надделя над друга французойка Кристина Младенович (Франция) с 6:1, 4:6, 6:4.