Селтик без проблеми в групите на ЛЕ

Отборът на Селтик се класира без проблеми за груповата фаза на Лига Европа, след като се наложи с категоричното 3:0 над литовския Судува. В първия мач от плейофите двата тима бяха завършили наравно 1:1, но днес “детелините” показаха, че са по-класният тим и не се затрудниха особено със съперника.

Лей Грифитс откри през първата част, а след почивката Калъм Макгрегър и Кристофер Айер добавиха по още един гол, за да оформят крайния резултат. До края на срещата Селтик можеше да стигне и до още попадения, но няколко пропуска направиха Скот Браун и Емилио Исагире.

Така и двата гранда на шотландския футбол ще участват в групите на Лига Европа, след като по-рано днес и Глазгоу Рейнджърс стигна до тази фаза, след като се измъкна в битката с руския Уфа.

Селтик - Судува 3:0 (4:1)