Македонци изпуснаха две дузпи и се простиха с мечтата си за Лига Европа

Отборът на Шкендия пропусна две дузпи в мача си срещу Розенборг от плейофите на Лига Европа и в крайна сметка загубиха с 0:2 срещата, а с което и мечтата си за влизане в груповата фаза на втория по сила турнир на Европа. Първият мач бе завършил 3:1 в полза на норвежците и днес македонците се впуснаха в атаки от първата минута.

Така в 20-ата минута получиха право да изпълнят дузпа, но Бесарт Ибраими не успя да открие резултата. В началото на втората част Шкендия имаше шанс за поправителен от бялата точка, но и Изаир Емини не успя да се се справи със задчата. Втората пропусната дузпа донесе много разочарование за тима и гостите се възползваха да вземат контрола на срещата и с два гола си подпечатаха успеха. Евен Ховланд откри, а Торе Региниусен удвои. Така с общ резултат от 5:1 Розенбор влиза в групите на Лига Европа.

Шкендия - Розенборг 0:2
0:1 Ховланд (69)
0:2 Регинусен (84)