Лига Европа

Бешикташ разби Партизан в реванша, Стяуа отпадна (видео)

30 август 2018 | 23:03 - Обновена
Бешикташ не се намира в най-добрата си форма от началото на сезона, но влезе в групите на Лига Европа след убедителна победа над Партизан с 3:0 в реванша от плейофите. Турският гранд беше по-добър и в първия мач, завършил 1:1, а днес с два гола на Пепе и един на Огюзан Озакюп не остави шансове на "гробарите".

Партизан игра много плахо и с нищо не затрудни домакините. В 37-ата минута Рикардо Куарешма центрира от фаул, никой не попречи на Пепе в наказателното поле и той с глава откри резултата. В самия край на полувремето Озакюп излезе на удобна позиция след двойно подаване и покачи на 2:0. Третото попадение беше дело отново на Пепе и отново с глава в 69-ата минута.   Друг балкански гранд - Стяуа, не можа да влезе в групите. Тимът от Букурещ спечели с 2:1 домакинството си на Рапид (Виена), но това се оказа недостатъчно заради загубата с 1:3 в австрийската столица преди седмица.

Стяуа започна мощно реванша и поведе още в 12-ата минута. Атаката се разви по десния фланг, а централният нападател Харлем-Еди Гнохере беше на точното място и засече топката във вратата, пазена от Рихард Щребингер. В добавеното време на първата част Михай Роман стреля с глава, топката рикошира в защитник на Рапид и стана неспасяема за Щребингер.  Този резултат класираше румънците, но в 63-ата минута Марио Зонлайтнер върна едно попадение след асистенция на Потцман и прати Рапид в групите.

БЕШИКТАШ - ПАРТИЗАН 3:0