Дузпа в последната минута класира РБ (Лайпциг)

РБ (Лайпциг) победи драматично Зоря (Луганск) с 3:2 и си осигури участие в груповата фаза на Лига Европа. Шведският национал Емил Форсберг вкара от дузпа в 90-ата минута решителния гол за германския тим, който в един момент губеше с 1:2 и беше близо до отпадането.

След нулевото равенство в Украйна, днес началото беше точно според плановете на домакините и те стигнаха до ранен гол, дело на Матеус Куня. Младият бразилец, който беше привлечен този сезон от швейцарския Сион, стреля силно извън наказателното поле и изненада стража на Зоря Луиш Фелипе. Украинците се защитаваха добре, а в 35-ата минута успяха да изравнят. Атаката за гола се разви по десния фланг, щастлив рикошет помогна една центрирана отдясно топка да стане удобна за Рафаел Ратао и той с глава вкара за 1:1.

Малко след почивката Зоря нанесе втори удар. Ситуацията не вещаеше никаква заплаха за вратата на РБ (Лайпциг), но защитниците на германския тим изпуснаха Артьом Гордиенко и той от около метър опъна мрежата. В 69-ата минута Жан-Кевин Огюстен с голяма доза късмет изравни резултата, но домакините се нуждаеха от още един гол. Тимо Вернер и Брума направиха пропуски, но в самия край на редовното време Вернидум извърши нарушение в наказателното поле и Емил Форсберг реализира дузпата, за да класира "червените криле" в групите.

Зоря не можа да попадне в груповата фаза за трета поредна година, а РБ (Лайпциг) ще се опита да подобри постижението си от миналия сезон, когато стигна до 1/4-финалите.

РБ ЛАЙПЦИГ - ЗОРЯ (ЛУГАНСК) 3:2