Астана влезе в групите с дузпи

Отборът на Астана се класира за групите на Лига Европа, след като отстрани кипърския АПОЕЛ в плейофите. Двата тима си размениха по един успех с по 1:0 и след продължения трябваше дузпите да определят крайния победител. Днес казахстанците стигнаха до минимална победа в 90-те минути, след като Педро Енрике реализира наказателен удар в 16-ата минута.

До края на мача и продълженията нов гол не падна и така се наложи дузпите да вземат крайното решение кой ще играе в груповата фаза. Домакините бяха малко по-хладнокръвни и с 2:1 при изпълненията бившите играчи на Станимир Стоилов продължават напред.

Астана - АПОЕЛ Никозия 1:0
1:0 Енрике (16-д)